13.03.2024

SKB Litpol-Malow – Marcovia Marki 7:0. Lider ekstraligi badmintona wygrał bez straty seta [zdjęcia]

Suwalska drużyna odniosła szóste zwycięstwo z rzędu. Mimo osłabienia brakiem Anastazji Chomicz, Roberta Cybulskiego, Leo Rossiego i Danylo Bosniuka, gładko pokonała WWL Badminton Marcovię Marki.

Mecz rozpoczęły deble damski oraz męski. Już po 23 minutach znaliśmy zwycięzców, bowiem Adam Szolc i Przemysławem Szydłowski pokonali parę Mateusz Danielak i Mykola Shkliaiev 15:8, 15:9.

Podobnym wynikiem skończył się debel pań. Karolina Szubert wraz z Wei Xu  szybko uporały się z parą Anastasia Alymova i Ida Wiśniewska 15:6, 15:7.

W gachy pojedyncych panów również nie brakowało emocji. Po 23 minutach dobrej gry Andrzej Niczyporuk pokonał Michała Walentka a Mikołaj Szymanowski wygrał z Mateuszem Danielakiem i było już 4:0 dla gospodarzy.

W grach pojedynczych pań SKB Litpol – Malow reprezentowały Chinka z francuskim paszportem Wei Xu oraz pochodzaca z Białorusi Ulyana Volskaya. Nasze singlistki pokonały kolejno Anastasię Volkovą oraz Anastasię Alymovą.

Ostatnią była gra mieszana, w której po przeciwnych stronach siatki stanęli Mikołaj Szymanowski i Karoliną Szubert oraz Mykola Shkliaiev i Ida Wiśniewska. Po niecałych 16 minutach gry górą w tym spotkaniu była para z Suwałk, która zwyciężyła 15:4, 15:9.

Wygrana 7:0 i trzy punkty przybliżają nas do zdobycia 20. tytułu w Lotto Ekstralidze Badmintona – mówił po meczu trener SKB Litpol – Malow, Jerzy Dołhan.

Źródło: SKB Suwałki