25.10.2013

SKB Litpol-Malow rozpoczyna marsz po 13 tytuł mistrza Polski

W sobotę i niedzielę, turniejem w Suwałkach, badmintoniści SKB Litpol-Malow rozpoczynają batalię o 13 tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Tytuł tym cenniejszy, że byłby uświetnieniem jubileuszu 25-lecia klubu. Jubileuszowe uroczystości będą imprezą towarzyszącą turniejowi, w którym zagrają też UKS Plasbad Pszczyna, MLKS Solec Kujawski i AZS AGH Kraków.

- Nie ukrywamy, że naszym celem jest odzyskanie tytułu  mistrza Polski, utraconego w tym roku na rzecz Hubala Białystok – mówi Jerzy Szleszyński, prezes suwalskiego klubu. – Stąd też jedna zmiana w kadrze pierwszego zespołu: Ukrainkę Aninę Kobcevą zastąpi urodzona na Malezji, posiadająca obywtalestwo francuskie Sashina Vignes Waran, która zadebiutuje w naszej drużynie dopiero w następnej rundzie, meczu z Hubelem w Solcu Kujawskim.  

To spotkanie będzie przedsmakiem emocji, jakie towarzyszyć będą finałowemu meczowi tych drużyn w maju 2014. Nikt bowiem  nie wyobraża sobie innego składu finałowej pary niż właśnie SKB Liptol-Malow – Hubal.

- Dziś za wcześnie żeby mówić o szansach jednej lub drugiej drużyny – twierdzi prezes Szleszyński. – Białostocki zespół stracił nieco na swojej sile po tym jak z gry zrezygnowała bedącą w ciąży Nadia Zięba. Ale do maja daleko i nie wykluczone, że Nadia wróci na kort. Bez wątpienia necze z Hubalem będą stały na wysokim poziomie, a wynik będzie oscylował wokół remisu. Być może, o końcowym sukcesie jednej z drużyn zadecyduje, a tak już bywało, złoty set – podsumowuje prezes..     

Na razie w klubie więcej uwagi niż odległym jeszcze meczom z Hibalem, poświęca się sobotnio-niedzielnemu turniejowi i przygotowaniu do uroczystości jubieluszowych. Te zapalnowano na sobotę, na godz. 15.00 w sali konferencyjnej aquaparu. Zaproszenia na spotkanie wystosowano do władz PZBad. i miasta, Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Podlaskiej Rady Olimpijskiej PKOl., Podlaskiej Rady Sportu, byłych i obecnych działaczy, zawodników i sponsorów oraz drużyn uczestniczących w suwalskim turnieju. W czasie uroczystości nastąpi też oficjalne otwarcie, czynnej już w aquaparku, wystawy poświęconej histoiri suwalskiego badminotna.

Program I turnieju ekstraklasy:
Sobota godz. 10.00, hala OSiR w Suwałkach, wstęp wolny
SKB Litpol – Malow – UKS Plasbad Pszcyzna oraz AZS AGH Kraków – MLKS Solec Kujawski
godz. 17.00
SKB Litpol-Malow – MLKS Solec Kujawski oraz Plasbad – AZS AGH

niedziela, godz. 10.00
SKB Litpol-Malow – AZS AGH oraz Plasbad – MLKS Solec Kujawski.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.19.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
18.04.2024

KUCHARZ / KUCHARKA

Dodaj nowe ogoszenie