11.08.2015

Sławomir Lipiński najlepszy w sierpniowe upały

Po krótkiej przerwie na tory kręgielni Pink Bowling&Club powrócili zawodnicy i zawodniczki. W Sierpniowym Turnieju Indywidualnym uczestniczyło 15 osób, które zagrały po dwie osoby na torze.

Najlepiej w eliminacjach wypadł Krzysztof Huszcza i jako jedyny przekroczył granicę 600 punktów po 3 grach. Druga pozycja przypadła Wojciechowi Górskiemu który zdobył 573 punkty.  Do kolejnej rundy awansowało 8 osób.

W ćwierćfinale żaden z uczestników nie przekroczył 200 pkt. Najbliżej był Tomasz Żukowski, który uzyskał 189 punktów i wyprzedził drugiego Wojtka Górskiego o 9 oczek. Do półfinału awansowali jeszcze Sławomir Lipiński i Krzysztof Huszcza. Ten ostatni  musiał rywalizować o awans z Krzysztofem Grzymkowskim. Panowie grali na zasadzie „kto pierwszy rzuci strike”.

Półfinałowe pojedynki wygrali Tomasz Żukowski i Sławomir Lipiński co dało im awans do wielkiego finału. O trzecie miejsce zagrali  Krzysztof Huszcza i Wojciech Górski. Wielki finał różnicą 11 punktów wygrał Sławomir Lipiński z Białegostoku. W pojedynku o trzecią pozycję górą był Wojciech górski, który uzyskał 190 punktów. Finaliści otrzymali puchary, dyplomy i nagrody.

Na kolejny turniej organizatorzy zapraszają już we wrześniu. Będzie to idealna okazja by sprawdzić formę przed rozpoczynającą się w październiku Ligą Bowlingową.