12.12.2015

Ślepsk – KPS Kęty 3:0 i powrót na fotel lidera [zdjęcia]

Stało się to co stać się miało, czyli w 12. kolejce I ligi siatkarzy Ślepsk Suwałki pewnie pokonał KPS Kęty 3:0 i wrócił na fotel lidera. W tym meczu w wyjściowej szóstce zadebiutował Tomasz Wasilewski i to on, przy olbrzymim aplauzie kolegów z drużyny, został wybrany MVP meczu. W niedzielę kolejne emocje, bowiem o godz. 16.00 Ślepsk podejmie Espadon Szczecin (mecz awansem z 22. kolejki).

O różnicy klas dzielącej oba zespoły świadczą nie tylko ich pozycje: Ślepsk otwiera tabelę, a KPS Kęty ją zamyka, ale też czas trwania spotkania - niespełna 75 minut. Goście starali się, walczyli ambitnie, ale brakowało im „amunicji”. Wprawdzie Bratek Kluth robił co mógł (większość piłek w ataku kierowana była właśnie do niego), ale jedne czy dwóch zawodników  meczu nie wygra.  W III secie, po jednym z atomowych ataków Bratka, w ub,. sezonie zawodnika Ślepska, piłką w twarz trafiony został libero gospodarzy Krzysztof Andrzejewski, który padł na parkiet niczym bokser na matę ringu po nokautującym ciosie.

- Jeszcze czuję szum w głowie, ale już pewnie stoję na nogach i mam nadzieję, że jutro zagram przeciwko Espadonowi – już po meczu powiedział nam Andrzejewski.

Już pierwsze piłki sobotniego meczu pokazały, że siatkarze Ślepska zrobią wszystko, żeby zatrzeć w pamięci kibiców porażki w Zawierciu (liga) i Spale (PP). O przewadze świadczy przebieg tej partii: 8:3, 16:6, 20:8, 25:11 po zagrywce Jakuba Urbanowicza.

Początek drugiego był znacznie ciekawszy, bo goście po dwóch atakach Bartka Klutha prowadzili 2:0, ale było ot ich pierwsze i jak się okazało ostanie prowadzenie w tym meczu. Walka punkt za punkt trwała tylko do stanu 6:6, przy którym punkty dla Ślepska zdobyli Adrian Hunek i autowym atakiem Kluth. Po pierwszej przerwie technicznej zabaw asię skończyła i na drugą Ślepsk schodził prowadząc 16:11. KPS-owi udało się jeszcze dwukrotnie zmniejszyć straty do dwóch punktów (18:16 i 19:17), ale był to jego przysłowiowy łabędzi śpiew, bowiem seta pewnie 25:18 wygrali gospodarze.

Set trzeci był niemal powtórką drugiego. Walka punkt za punkt do 5:5, odjazd Ślepska na 8:5 i 16:11 i przy stanie 24:16 atak Urbanowicza po przekątnej zakończył seta i mecz.

- To był mój debiut w wyjściowym składzie Ślepska, debiut na który czekałem kilka lat i wreszcie to się stało – mówił Tomasz Wasilewski, MVP meczu. – Oczywiście cieszę się… z wybrania mnie na MVP meczu, a dedykuję to mojej mamie, która przed kilkoma dniami obchodziła kolejne urodziny. Weszliśmy w mecz bardzo dobrze i taką dyspozycję utrzymaliśmy do końca spotkania. Pokazaliśmy, że potrafimy grać efektownie i skutecznie, sprawiać radość kibicom i cieszyć się grą. Myślę, że wracamy do dyspozycji sprzed tygodnia.

- Zrealizowaliśmy wszystkie założenia przygotowane na ten mecz – dodał Dima Skoryy, trener Ślepska. – Teraz przede mną i Mateuszem (Kuśmierzem, drugim trenerm Ślepska – dop. wł.) ciężka i pracowita noc, bowiem musimy przygotować założenia na niedzielny mecz z Espadonem.

Ślepsk Suwałki - KPS Kęty  3:0 (25:11, 25:18, 25:16)

Ślepsk: Urbanowicz, Gonciarz, Zapłacki, Winnik, Wasilewski, Hunek – Andrzejewski (libero) oraz Mendak, Szczytkov

KPS Kęty: Błasiak, Lewandowski, Kluth, Czubiński, Biegun, Bogus – Ledwoń (libero) oraz Szpyrka, Chmielewski, Zygmunt, Tomczak, Toczko (libero)

Pozostałe wyniki 12. kolejki:

SMS PZPS Spała - Hutnik Kraków  3:0 (25:21, 25:12, 25:9)

Victoria Wałbrzych - GKS Katowice  0:3 (18:25, 13:25, 17:25)

AZS Stal Nysa - AGH Kraków  3:0 (25:16, 28:26, 25:20)

Camper Wyszków - Warta Zawiercie  1:3 (20:25, 25:21, 20:25, 22:25)

Energa Omis Ostrołęka - Espadon Szczecin  2:3 (24:26, 25:21, 25:22, 18:25, 10:15)

Krispol Września - KPS Siedlce – 13.12. godz. 17:00