28.03.2023

Ślepsk Malow może zagrać o 9. miejsce, Skra Bełchatów wyeliminowała się z walki o play-off

Poniedziałkową porażką 0:3 z Indykpolem AZS Olsztyn nadzieje na awans do fazy play-off pogrzebali siatkarze Skry Bełchatów. Znamy już więc czołową ósemkę, która powalczy o mistrzostwo Polski. Zamyka ją Stal Nysa.

Ślepsk Malow Suwałki z marzeniami o play-offach i z przygotowaną na tę okazję całkiem niezła premią definitywnie pożegnał się w sobotę, kiedy uległ Warcie Zawiercie 1:3. W najbliższy poniedziałek rozstrzygnie się, czy w zamykającym sezon dwumeczu Biało-Niebiescy powalczą o 9., czy też o 11. miejsce.

O tę wyższą lokatę na pewno będą rywalizowali, jeżeli w rozpoczynającym się o 17:30 spotkaniu w Bielsku-Białej pokonają zdegradowany już BBTS za 3 punkty. Mają bowiem na koncie więcej zwycięstw od Skry, a właśnie liczba wygranych meczów decyduje o kolejności w przypadku, kiedy zespoły będą miały tyle samo punktów.    

Jeżeli podopieczni Dominika Kwapisiewicza wygrają lub przegrają z BBTS-em po tie-breaku, czyli zdobędą 2 lub 1 oczko, będą musieli liczyć na to, że o godz. 20:30 LUK Lublin wygra u siebie ze Skrą za 3 punkty.    

W dwumeczach o miejsca 9-10., 11-12, 13-14. gospodarzami pierwszych spotkań będą niżej notowane zespoły, a w przypadku remisu zadecyduje „złoty set”. 

Mecz w Suwałki Arenie będzie okazją do podziękowania siatkarzom za trzymający w napieciu niemal do końca, udany zwłaszcza w pierwszej rundzie, którą zakończyli na 6. miejscu, sezon oraz do pożegnania kilku zaslużonych dla suwalskiego klubu graczy. Ślepsk Malow najprawdopodobniej opuszczą środkowi Cezary Sapiński i Andreas Takvam, których chcą zatrudnić slniejsze i bogatsze kluby, a także serbski przyjmujący Miran Kujundzić, który otrzymał ofertę z zagranicy.

Jak informowaliśmy, umowy na nastepny sezon przedłużyli Matias Sanchez, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba i Mateusz Czunkiewicz. Kolejni gracze przewidywani do wyjściowego składu poszukiwani sa głównie zagranicą.       

Zawodnicy zajmujących 15. pozycję Czarnych Radom i spadającego z PlusLigi BBTS-u Bielsko-Biała po ostatniej kolejce fazy zasadniczej będą już mogli wyjechać na wakacje.

Wojciech Drażba

Fot. Suwalki24.pl

 

Ślepsk Malow Suwałki – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (20:25, 25:23, 17:25, 17:25)

Ślepsk Malow: Matias Sanchez 2, Bartosz Filipiak 18, Miran Kujundzić 14, Andreas Takvam 7, Cezary Sapiński 6, Paweł Halaba 4, Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Arkadiusz Żakieta, Mariusz Magnuszewski, Adrian Buchowski i Depowski 1

Warta: Bartosz Kwolek 9, Krzysztof Rejno 11, Dawid Konarski 16, Migueal Tavares 8, Uros Kovacević (23), Michał Szalacha (11), Santiago Danani (libero) oraz Marcin Waliński i Patryk Łaba

MVP: Miguel Tavares

Pozostałe wyniki i pary 29. kolejki:

Czwartek, 23.03.

Barkom Każany Lwów - BBTS Bielsko–Biała 3 : 1 (15:25, 25:18, 25:18, 25:18)

Sobota, 25.03.

Cerrad Enea Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel 0 : 3 (16:25, 15:25, 21:25)

Cuprum Lubin - LUK Lublin 1 : 3 (21:25, 21:25, 25:23, 20:25)

Niedziela 26.03.

Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 3 : 1 (25:27, 25:22, 25:18, 28:26)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - GKS Katowice 3 : 0 (25:22, 25:14, 25:16)

Projekt Warszawa – PSG Stal Nysa 3 : 2 (25:17, 16:25, 18:25, 25:17, 15:8)

Poniedziałek 27.03.

Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn 0 : 3 (23:25, 19:25, 22:25)

 

Tabela: 

 

  1.

Asseco Resovia Rzeszów 

29

69

75:30

   2521:2232

  2.

Jastrzębski Węgiel

29

67 

76:31

   2556:2249

  3.

Aluron Warta Zawiercie

29

66

74:35

   2551:2294

  4.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

29

61

70:40

   2566:2372

    5.

Projekt Warszawa

29

59

 68:39

 2466:2296

  6.

Trefl Gdańsk

29

55

63:42

 2456:2320 

  7.

Indykpol AZS Olsztyn

29

51

62:47

 2531:2463

  8.

PSG Stal Nysa

30

44

 54:54

   2362:2403

  9.

LUK Lublin

29

40 

53:62

 2529:2582

10.

PGE Skra Bełchatów

29

39

55:64

 2598:2599

11.

Ślepsk Malow Suwałki

29

38

 71:84

   2414:2506

12.

GKS Katowice

29

32

41:63

 2359:2421

13.

Barkom Każany Lwów

30

30

42:70

 2344:2597

14. 

Cuprum Lubin

29

26

40:72

 2416:2603

15.

Cerrad Enea Czarni Radom

29

14

26:80

 2216:2528

16.

BBTS Bielsko-Biała           

29

  8

22:84

 2135:2530

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zestaw par 30. kolejki:

Piątek, 31.03.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Cuprum Lubin 17:30

GKS Katowice – Asseco Resovia Rzeszów 20:30

Sobota, 1.04.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 20:30

Niedziela, 2.04.

Trefl Gdańsk – Projekt Warszawa 18:00

Indykpol AZS Olsztyn – Czarni Radom 20:30

Poniedziałek, 3.04.

BBTS Bielsko-Biała – Ślepsk Malow Suwałki 17:30

LUK Lublin – PGE Skra Bełchatów 20:30

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.04.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie