29.02.2024

Ślepsk Malow Suwałki - PGE Skra Bełchatów 3:2. Kamień z serca [zdjęcia]

Po pięciu porażkach z rzędu podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza w końcu przełamali czarną serię i zwyciężyli 3:2 z drużyną PGE Skrą Bełchatów.

To było drugie zwycięstwo nad Skrą w tym sezonie, a zdobyte za zwycięstwo w pieciu setach 2 punkty przynajmniej do jutra awansowały Biało - Niebieskich na 12. lokatę w tabeli Plus Ligi i odsunęły widmo spadku, które coraz śmielej zagląda w oczy drużynie z Radomia.

Choć wyłonienie zwycięzcy przyniósł dopiero tie-break, to mecz wbrew pozorom nie był zacięty. Poza pierwszą odsłoną, w której walka punkt za punkt trwała do stanu 19:19. Niestety wtedy na zagrywkę stanął najskuteczniejszy w pierwszych partiach zawodnik gości Bartłomiej Lipiński i mocnym serwisem skutecznie rozbijał graczy Ślepska, utrudniając przeprowadzenie skutecznych ataków. Goście zdobyli pięć punktów z rzędu i rezultatem 25:21 wygrali pierwszego seta.

Mocno podrażnieni suwalczanie w drugiej partii szybko zaczęli utrzymywać dwa-trzy punkty przewagi nad rywalami. Co raz pewniej czuli się na zagrywce, a w ataku niemal bezbłędni byli Paweł Halaba i wybrany MVP meczu Bartosz Filipiak. Przy stanie 11:8 trener Skry Andrea Gardini wziął czas dla swojego zespołu, który w tej partii grał już tylko gorzej. Ślepsk zdobył serię czterech i pięciu punktów z rzędu i na tablicy wyników zrobiło się 20:10. Problemy w ataku gości pewnie wykorzystywali suwalczanie i tą partię wygrali 25:13.

W trzeciej odsłonie znów wszystko zaczęło się od pierwszej zbudowanej przewagi na 11:8, ale dla gości. Dwa ataki przestrzelił Ziga Stern i Bartosz Filipiak, który po chwili został także zablokowany. Matias Sanchez wraz ze Sternem zepsuli serwis, goście znacząco poprawili swoją grę w ataku i objęli prowadzenie 14:20, co pozwoliło na spokojne dogranie trzeciej partii i wygranie jej przez Skrę 25:18.

W czwartym secie gracze Ślepska dominowali niemal od początku. Prowadzili 7:4 i 11:8 i rozszyfrowując kierunki ataków Bartłomieja Lipińskiego i Adriana Aciobaniteia stopniowo zwiększali przewagę do rezultatu 19:14. Ślepsk Malow Suwałki imponował ogromną, niemal 82-procentową skutecznością w ataku i pewnie zwyciężył 25:19 doprowadzając do tie breaka.

Goście w decydującej partii jakby opadli całkowicie z sił. Strzały Bartłomieja Lipińskiego już nie raziły tak mocno jak na początku meczu, czego nie można powiedzieć o Bartoszu Filipiaku. Już przy 3:0 dla Biało-Niebieskich szkoleniowiec Skry poprosił o czas dla swojego zespołu, który nie podniósł do walki siatkarzy z Bełchatowa. Suwalczanie zbudowali sobie bezpieczną przewagę na 12:8. Dobra i pewna gra w ostatniej partii zawodników Ślepska zaprowadziła ich do zwycięstwa 15:10 i zdobycia dwóch punktów.

Niektórzy kibice już określili, że był to najlepszy mecz drużyny Ślepska Malow Suwałki w tym sezonie i szkoda, że tak długo musieli na niego czekać.

Teraz suwalczan czeka równy tydzień przerwy, by w kolejny czwartek znów przed własną publicznością powalczyć o punkty z Projektem Warszawą - wtorkowym zwycięzcą Pucharu Challenge Cup.