06.01.2022

Ślepsk Malow Suwałki – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3. Zabójcza taktyka [zdjęcia, wyniki, tabela]

Biało-Niebiescy nie dali rady wziąć rewanżu za porażkę 1:3 w Zawierciu na inaugurację sezonu. W Suwałki Arenie w meczu z Aluronem CMC Wartą nie ugrali nawet seta.

Szkoda, bo w pierwszej i drugiej części mogli pokusić się o sukces. Decydowały niuanse, trochę szczęście, a przede wszystkim taktyka gości, opierająca się na dokładnej, mocnej zagrywce i silnym ataku. W drużynie Igora Kolakovicia było więcej armat, a siła uderzeniowa suwalskiej drużyny ograniczała się do Barłomieja Bołądzia i, momentami, Adriana Buchowskiego.

Adrian Buchowski i Paweł Halaba stanowili wyjściową parę przyjmujących. W połowie drugiego seta Mateusz Kuśmierz, który na skutek kontuzji nogi Andrzeja Kowala pełnił rolę pierwszego trenera,  zastąpił ten duet Kevinem Klinkenbergiem i Piotrem Łukasikiem, a spotkanie na pozycji przyjmujących kończyli Kevin Klinkenberg i Adrian Buchowski.

W trzecim secie za Cezarego Sapińskiego pojawił się Przemysław Smoliński, a na zadaniowe zmiany wchodził Mateusz Laskowski, któremu udało się zagrywka zdobyć 1 punkt. Całe spotkanie w kwadracie dla rezerwowych spędzili Łukasz Makowski, Jakub Ziobrowski i Paweł Filipowicz, który dwa dni temu podpisał ze Ślepskiem kontrakt już na przyszły sezon.  Poza kadrą meczową znalazł się natomiast Łukasz Rudzewicz.

Biało-Niebiescy zaczęli bardzo dobrze. Trzy razy z rzędu Josh Tuaniga ładnie dograł do Bartłomieja Bołądzia, który nie wstrzymywał lewej ręki i nasz zespół prowadził 4:2. Wyrównana gra trwała do stanu 6:6, do którego kiwką doprowadził Tuaniga i wtedy Miguel Tavares, wybrany na MVP spotkania Dawid Konarski, Facundo Conte i Uros Kovacević zaczęli pokazywać wyżyny swoich umiejętności. Warta odjechała na 3 punkty, ale dzięki wysiłkom Barłomieja Bołądzia, blokowi Josha Tuanigi i akcji Andreasa Takvama suwalski zespół wyrównalna 14:14.  Zaraz jednak Warta, głównie dzięki lepszej grze  blokiem,  znowu zdobyła 3-punktową przewagę, a po ostatnim ataku Facundo Conte jeszcze ją powiększyła. Po 27 minutach gry Ślepsk Malow przegrał seta 21:25.

Przez połowę drugiej odsłony mieliśmy nadzieję, że role się odwrócą. Skutecznocią popisywali się Paweł Halaba, Bartlomiej Bołądż oraz Andreas Takvam  i Ślepsk Malow prowadzil 6:2, 8:4 i 13:10.  Wtedy nasi zaczęli gorzej przyjmować i psuć zagrywki. Josh Tuaniga nie mógł grać środkiem, stąd Andreas Takvam, Cezary Sapiński i Przemysław Smoliński w trójkę zdobyli tyle samo punktów, co środkowy Warty Patryk Niemiec. Od 14:15 to już Ślepsk Malow musiał gonić wynik, ale się nie udało. Drugi set został przegrany przez naszą drużynę 23:25.

W trzecim secie Biało-Niebiescy zdobywali się już tylko na bohaterskie zrywy. Nie poddali się przy stanie 4:8 i wyrównali na 9:9, próbowali dotrzymywać kroku do remisu 13:13.  Wtedy sprawy w swoje ręcę wziął Uros Kovacević, po którego zagrywkach i atakach Ślepsk Malow przegrywał już 16:20. Sytuacje próbował ratować Bartłomiej Bołądź, ale ostatnie słowo należało do Urosa Kovaćevicia. Set zakończył się rezultatem 20:25, a mecz 0:3.

Suwalski zespół zakończył 14. kolejkę z zerowym dorobkiem, a 15. kolejka rusza już w ten piątek. Na jej koniec, w poniedziałek Biało-Niebiescy poszukają swojej szansy w meczu z beniaminkiem w Lublinie.

Ślepsk Suwałki - Warta Zawiercie 0 : 3 (21:25, 23:25, 20:25)

MVP: Dawid Konarski (Warta)

Ślepsk (cyfry po nazwiskach to liczba zdobytych punktów): Bartłomiej Bołądź (15), Andreas Takvam (3), Adrian Buchowski (8), Cezary Sapiński (3), Paweł Halaba (5), Josua Tuaniga (3) – libero Mateusz Czunkiewicz oraz Mateusz Laskowski (1), Piotr Łukasik (1), Kevin Klinkenberg, Przemysław Smoliński (1)

Warta: Dawid Konarski (15), Miłosz Zniszczoł (3), Facundo Conte (15), Patryk Niemiec (7), Miguel Tavares Rodrigues (3), Uros Kovacevic (12) – libero Michał Żurek oraz Mateusz Malinowski, Piotr Orczyk, Maximiliano Cavanna

Sędzia: Bartłomiej Adamczyk (świętokrzyskie)