03.05.2020

Ślepsk Malow Suwałki. Początek nowego sezonu PlusLigi 11-13 września

Na wirtualnym spotkaniu Rady Nadzorczej PLPS SA prezesi wszystkich 13 klubów siatkarskiej PlusLigi wyrazili zgodę o przyspieszenie o dwa tygodnie inauguracji rozgrywek siatkarskiej ekstraklasy kobiet i mężczyzn.

Pierwsze mecze nowego sezonu rozegrane zostaną w dniach 11-13 września br., a nie jak wcześniej planowano 26 września.    

- Ustaliliśmy, że wszystkie mecze rozgrywane będą od piątku do poniedziałku, co umożliwi ich relacjonowanie na żywo w telewizji – po spotkaniu mówił Wojciech Winnik, prezes MKS Ślepsk Malow Suwałki. – Nie można jednak wykluczyć, że w przypadku znacznego spadku zakażeń na koronawirusa inauguracja rozgrywek zostanie przyspieszona. Jeżeli jednak będzie taka potrzeba, to mecze rozgrywane będą w wolne od gry środy, a dotyczy to między innymi play-off, w których (do dwóch lub trzech zwycięstw) rywalizować będą drużyny z miejsc 1–8. W przyszłym tygodniu do klubów trafią wariantowe projekty nowego kalendarza. 

Rywalizację o ligowe punkty i medale mistrzostw Polski sezonu 2020/2021 poprzedzi turniej 20-lecia PlusLigi i Polskiej Ligi Siatkówki, w którym w katowickim Spodku wystąpią cztery najbardziej utytułowane męskie drużyny, a są to ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel oraz Asseco Resovia Rzeszów. W czasie wideokonferencji nie było mowy o rozgrywkach Pucharu Polski. 

– Proszę wszystkich o odrobinę cierpliwości i wyrozumiałości, bo oczywiście dziś plan zakłada start w połowie września, lecz to jest nasza deklaracja, chęć, a nie pewnik, wszyscy wiemy przecież jak niepewna jest sytuacja w Polsce i na świecie – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki cytowany przez portal plusliga.pl. – Spróbujemy tak wszystko zorganizować, by ten start PlusLigi był możliwy i jak najbardziej efektowny. Będziemy o nim rozmawiali z Panią minister sportu, przedstawicielami najwyższych władz państwowych, bo wiele zależy od tego, kiedy nasze drużyny będą mogły wrócić do treningów. To dla nas priorytet, by mieć jeszcze kilka dodatkowych terminów, gdybyśmy musieli np. na chwilę zatrzymać rozgrywki, gdyby trzeba było ze względów zdrowotnych przekładać jakieś terminy – mówi Zagumny i dodaje: – Najważniejsze jest, by grać jak najwięcej w weekendy, bo wtedy mamy gwarancję od naszego partnera – Telewizji Polsat – że kibice będą mogli na jej antenach obejrzeć wszystkie mecze na żywo. Trudno dziś powiedzieć, kiedy fani wrócą na trybuny, więc transmisje to dla nas bardzo ważna sprawa.

W video konferencji nie uczestniczył przedstawiciel Visły Bydgoszcz, która spadła do I ligi oraz beniaminka, a będzie nim jedna z drużyn BBTS Bielsko-Biała lub Stal Nysa, w których trwa audyt. 

Dodajmy, że przedstawiciele klubów ekstraklasy rozmawiali także o Letniej PlusLidze, w której w dwóch grupach uczestniczyłoby sześć drużyn. W tej formie Letniej Plus Ligi na piasku rywalizować po cztery osoby, a nie po dwie, jak to się odbywa w klasycznej odmianie beach volleya. 

Kibice siatkówki halowej nad Czarną Hańczą czekają na wiadomość kiedy i z udziałem jakich drużyn rozegrany będzie w tym roku Memoriał Józefa Gajewskiego. Niestety, dziś na ten temat można powiedzieć i napisać aż i tylko tyle: Koszty zaproszenia mocnych rywali są wysokie, a gra w halach, w których nie będzie kibiców, bo nawet przybliżonego terminu otwarcia hal dla fanów dyscyplin halowych nie znamy, raczej mija się z celem. Może zatem warto rozważyć przełożenie tegorocznego Memoriału np. na okres między świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem, lub na rok 2021.  

tm, fot. Wojciech Drażba

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Bruk-Bet Termalica Nieciecza


Wigry Suwałki

02.06.2020
20:00

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.02.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.15% 4.3990 4.4878
USD 0.58% 3.9559 4.0359
GBP 0.04% 4.8866 4.9854
CHF 0.06% 4.1075 4.1905
01.06.2020

Sprzedam drukarkę

01.06.2020

SZUKAM PRACY

Dodaj nowe ogoszenie