30.05.2020

Ślepsk Malow Suwałki. Memoriał Józefa Gajewskiego po raz 11. w końcu sierpnia

Na 25-26 sierpnia ustalono wstępną datę XI Memoriału Józefa Gajewskiego, zmarłego nagle w 2010 roku w czasie urlopu we Włoszech Prezydenta Miasta Suwałki i przyjaciela Ślepska.

Historię Memoriału tworzyło dotychczas 16 drużyn, w tym trzy zagraniczne: Barkom Każhany Lwów (Ukraina) i Biolars Jelgova (Łotwa) i VINNYTSIA Volleyball Club (Ukraina).  

- Pana prezydenta Józefa Gajewskiego poznałem w roku 2009 po awansie naszej drużyny do I ligi - patrona memoriału wspomina Michał Wiszniewski, były prezes Ślepska Augustów, a nastęnie Suwałki. – Od wielu osób słyszałem, że pan Gajewski jest człowiekiem, który do każdego spotkania jest dobrze przygotowany, operuje konkretami i konkretów oczekuje od swego rozmówcy. I tak właśnie wyglądały nasze pierwsze i kolejne spotkania. Pan Prezydent znał już historię naszego klubu, naszych występów w III i II lidze, mocne i słabsze strony drużyny. Rozmowa o „przeprowadzce” Ślepska z Augustowa do Suwałk była zatem rzeczowa i owocna, bo już na pierwszym spotkaniu ustaliliśmy warunki współpracy. A ta układała się wzorcowo, aż do tego tragicznego dnia 25 lipca 2010 roku. Ten dzień, niedzielne popołudnie, telefon od Piotra Kraski, wiceprezesa Ślepska i jego słowa” Prezydent Gajewski  nie żyje” zapamiętałem na całe życie. Zaniemówiłem, serce zaczęło bić mocniej... Znałem Piotrka i wiedziałem, że mówi prawdę, ale nie mogłem w to uwierzyć. Pytania: jak, kiedy, dlaczego nasuwały się same. Odpowiedzi brakowało. Nagle odszedł człowiek wielkiego serca, przyjaciel sportu i naszego klubu. Odszedł, ale zostawił nam swoje życiowe przesłanie: „szanuj ludzi, a wszystko co robisz rób dobrze”. I to przesłanie Panie Prezydencie staramy się realizować najlepiej jak tylko potrafimy, a efektem brązowy, srebrny i złoty medal w 1 Lidze oraz awans do PlusLigi i 9 miejsce w debucie w siatkarskiej ekstraklasie.

Jubileuszowy X Memoriał wygrał MKS Ślepsk Malow, który w pokonanym polu zostawił trzy zespoły PlusLigi, z którymi przyszło mu rywalizować w debiutanckim sezonie w siatkarskiej ekstraklasie.  Powtórka w XI Memoriale będzie mile widziana.

Końcowa klasyfikacja X Memoriału Józefa Gajewskiego:

1. MKS Ślepsk Malow Suwałki

2. ONICO Warszawa

3. Indykpol AZS Olsztyn

4. Trefl Gdańsk

Nagrody indywidualne:

MVP: Bartłomiej Bołądź (MKS Ślepsk Malow Suwałki)

Najlepszy zagrywający: Kevin Klinkenberg (MKS Ślepsk Malow Suwałki)

Najlepszy broniący: Dominik Jaglarski (ONICO Warszawa)

Najlepszy atakujący: Igor Grobelny (ONICO Warszawa)

Najlepszy rozgrywający: Kacper Gonciarz (MKS Ślepsk Malow Suwałki)

tm, fot. archiwum suwalki24.pl

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
08.15.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.15% 4.3542 4.4422
USD 0.78% 3.6726 3.7468
GBP 0.10% 4.8168 4.9142
CHF 0.49% 4.0401 4.1217
Dodaj nowe ogoszenie