29.07.2019

Ślepsk Malow Suwałki. W środę spółka, potem umowy ze sponsorami

W poniedziałek radni zaakceptowali projekt utworzenia Miejskiego Klubu Sportowego Ślepsk Malow Suwałki Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółka ta zakupi akcje Polskiej Ligi Siatkówki S.A. i wówczas suwalscy siatkarze będą mogli grać w PlusLidze.

Klub z Suwałk, jako stowarzyszenie, wygrał pierwszoligowe rozgrywki, awansował do zawodowej PlusLigi i żeby w niej występować musi działać w formie spółki prawa handlowego. Miasto obejmie w niej udziały za 30 tys. zł. 

- Dziękuję Radzie Miejskiej za zaufanie - mówi Wojciech Winnik, prezes MKS Ślepsk Malow. -  Kapitał zakładowy spółki wyniesie 100 tys. zł, a w najbliższą środę akt notarialny podpisze czterech założycieli: reprezentanci Miasta oraz firmy Malow, właściciel Stoczni Jachtowej Ślepsk Józef Wiszniewski i ja, jako prezes stowarzyszenia.

Klub będzie już mógl działać jako spółka i za 200 tys. zł wykupi 5 proc. akcji PLS S.A.

-  W zamian, oprócz prawa gry, będziemy mieli głos w zarządzie oraz udziały w dochodach z praw telewizyjnych i wizerunkowych - mówi Wojciech Winnik. 

Polsat Sport w poprzednich sezonach wypłacał klubom za prawa telewizyjne od 500 tys. zł dla tych z dołu tabeli, do 1,2 mln zł za sezon. Budżet suwalskiego klubu w PlusLidze powinien oscylować wokół 3,5-4 mln zł. Większość pieniędzy będzie pochodziła od sponsorów tytularnych: Ślepska, Malowu i miasta.

- Po założeniu spółki, będę już mógł podpisywać umowy z pozostałymi sponsorami - cieszy się prezes. - Im więcej ich będzie, tym lepiej, zgodnie z dewizą naszego klubu "Razem możemy więcej".

Suwalski beniaminek PlusLigi zatrudnił trenera Andrzeja Kowala, zdobywcę trzech tytułów mistrza kraju z Asseco Resovią Rzeszów,  skompletował 14-osobową kadrę, w której nowymi zawodnikami będą m.in. reprezentanci Polski (Bartłomiej Bołądź), USA (Joshua Tuaniga), Belgii (Kevin Klinkenberg) i Francji (Nicolas Szerszeń), dopina sprawy organizacyjne i finansowe. Siatkarze i szkoleniowcy zaczna przyjeżdżać do Suwałk 10 sierpnia, dwa dni później rozpoczną treningi, najp[ierw w obiekcie przy Wojska Polskiego. Wierzą, że wykonawca zdążyna czas  z oddaniem do użytku hali widowiskowo-sportowej. Rozgrywki ruszają 24 października.

- Robimy to, co do nas należy, a za budowlańców, na których pracę nie mamy wpływu, trzymamy kciuki - kończy Wojciech Winnik.

Wojciech Drażba

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
08.12.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.18% 4.3552 4.4432
USD 0.31% 3.6946 3.7692
GBP 0.10% 4.8380 4.9358
CHF 0.28% 4.0407 4.1223
11.08.2020

Poznam panią

Dodaj nowe ogoszenie