16.03.2024

Sparta Augustów – Pomorzanka Sejny 4:1. Decydująca minuta

Marząca o awansie drużyna z Augustowa wysoko pokonała spokojną w tym sezonie o swój byt Pomorzankę Sejny.

Na stadionie ze sztuczna nawierzchnia w Augustowie zdspól z Sejn czuje się jak u siebie, tutaj przed tygodniem w roli gospodarza rozgrywał mecz z GKS-em Stawiski, z którym wygrał 7:4

Piąta w tabeli Sparta natomiast przed tygodniem przegrała w Sokółce 0:1, powiększyła stratę do prowadzącej dwójki i w derbach regionu koniecznie musiała wygrać. Derbami mocno interesują się także kibice Wigier, bo w obu zespołach roi się od byłych zawodników suwalskiego klubu.

Augustowianie wyszli na prowadzenie w 27 minucie, po golu zdobytym po stałym fragmencie przez Tomasza Stasińskiego. Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy, a najważniejsze stało się 10 minut po przerwie, kiedy prowadzeni przez Rafała Harasima gospodarze zadali dwa decydujące ciosy jeden po drugim. W 54 minucie na 2:0 strzelił Filip Kułak, a minute później, po uderzeniu Fedira Maslova i rykoszecie Sparta prowadziła już 3:0.

Kwadrans przed końcem różnicę na 3:1 zmniejszył Kowalewski, ale od 84 minuty, po golu dla Sparty zdobytym przez Mateusza Przemielewskiego, znowu była ona trzybramkowa.

Sparta Augustów – Pomorzanka Sejny 4 : 1 (1:0)

Bramki: 1:0 – Tomasz Stasiński 27, 2:0 – Fili Kułak 54, 3:0 – Fedir Maslov 55, 3:1 – Jakub Kowalewski 75, 4:1 – Patryk Przemielewski 84

Sparta: Damian Wróblewski – Piotr Sowulewski, Michał Dzienis, Tomasz Stasiński,  Wojciech Łada, Fedir Maslov, Kacper Babkowski, Kacper Grycan, Filip Kulak, Kacper Prostko, Paweł Krupiński.

Rezerwowi: Julian Pawlik – Dominik Krzywiński, Jakub Czajko, Paweł Stasiński, Mateusz Przemielewski, Adam Zamojski, Daniel Kruza, Adrian Pretko.

Pomorzanka: Karol Piaścik – Adam Miszkiel, Szymon Mazurkiewicz, Piotr Leszczyński, Adrian Łejmel, Jakub Radziun, Andrzej Forencewicz, Jakubowski, Wojciech Mickiewicz, Wojciech Bil, Radosław Ołów