28.01.2023

Suduva II Mariampol – Wigry Suwałki. Drugi sparing Biało-Niebieskich

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie 11:0 na Mazurem Ełk, w swoim drugim meczu kontrolnym czwartoligowe Wigry w piłkarskiej hali w Mariampolu przegrały 0:1 z występującymi w II lidze litewskiej rezerwami Suduvy.

W porównaniu do meczu z Mazurem, w wyjściowym składzie Wigier Kacpra Babkowskiego, Jeffrey’a Allotey’a i Pawła Fajkowskiego zastąpili najlepsi jesienią w suwalskiej ofensywie Radosław Gulbierz, Marcin Fiedorowicz i Dawid Kalinowski.

Do Mariampola nie pojechali kontuzjowani Łukasz Kubrak, Sebastian Zackiewicz i Marcel Mazalewski.

Przypomnijmy, że zimą suwalski klub opuścili Wojciech Mickiewicz, Wojciech Łada, Paweł Stasiński, Gabriel Romatowski i Tomasz Rytelewski.

Przyszli zaś Eduard Serbuł i Mariusz Bucio (obaj Mamry Giżycko), Bartosz Gużewski i Jakub Płoszkiewicz (obaj Olimpia Zambrów), powracający z druzyny juniorów Polonii Warszawa Kacper Babkowski, Paweł Fajkowski z A-klasowej Vetry Suwałki i testowany belgijski napastnik Jeffrey Allotey.

Wśród gospodarzy od początku pojawiło się przynajmniej 9 piłkarzy z pierwszej drużyny Suduvy, frającej w A Lydze  – opowiada Zbigniew Kowalewski, kierownik Wigier. – Było widać różnicę,  że  zespoły znajduja się na różnych etapach przygotowań.

Sudova objęła prowadzenie już w 2 minucie, po błędzie suwalskiej defensywy. Za krótko piłke wybił Filip Kozłowski, w polu karnym Wigier zrobiło się zamieszanie, które celnym strzałem z 8 metrów zakończył zawodnik zespołu z Mariampola.

Podopieczni Kamila Lauryna nie ustępowali, dążyli do wyrównania. Dobre okazje ku temu mieli Radosław Gulbierz i dwukrotnie Marcin Fiedorowicz, ale piłka nie znalazła się w siatce miejscowych.

W przerwie trener Wigier dokonał czterech zmian. W bramce miejsce Piotra Słowikowskiego zajął 15-letni Michał Dębski, Łukasza Trabkę zastąpił 17-letni Kacper Babkowski, za 15-letniego Beniamina Przełomskiego wszedł 21-letni Jakub Płoszkiewicz i Piotra Lipińskiego – Paweł Fajkowski.

Po godzinie gry w zespole Biało-Niebieskich nastąpiły kolejne zmiany, w tym jedna powrotna – za Radosława Gulbierza wszedł Łukasz Trąbka.

- Zmiany nie tylko nie osłabiły, ale ozywiły grę naszego zspołu - opowiada Zbigniew Kowalewski. - Od 60 minuty, kiedy skład zmienil też litewski szkoleniowiec, przejęliśmy inicjatywę, mielismy kilka niezłych sytuacji i strzałów. Bardzo dobry występ w bramce zanotowal młody Michał Dębski.

Za tydzień w Suwałkach sparingpartnerem Wigier będzie występująca w klasie okręgowej, trenowana przez Karola Piaścika Pomorzanka Sejny.   

WD

Suduva II Mariampol - Wigry Suwałki 1 : 0 (1:0)

Bramka: 1:0 - 2 minuta

Wigry: Piotr Słowikowski (46. Michał Dębski) – Beniamin Przełomski (46. Jakub Płoszkiewicz), Eduard Serbuł (60. Kacper Rutkowski), Filip Kozłowski (60. Piotr Sowulewski), Łukasz Trąbka (46. Kacper Babkowski), Bartosz Gużewski (60. Wojciech Milewski), Mariusz Bucio (60. Paweł Omilianowicz), Radosław Gulbierz (60. Łukasz Trabka), Piotr Lipiński (46. Paweł Fajkowski), Dawid Kalinowski (60. Jeffrey Allotey).

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.19.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie