19.02.2024

Sukcesy sejneńskich siatkarek. Brązowe kadetki, zwycięska czwórka i młodziczki [zdjęcia]

Mimo że były najmłodszą drużyną, kadetki Sejneńskiej Akademii Siatkówki SAS Sejny dały radę i zdobyły brązowy medal Mistrzostw Województwa Podlaskiego.

Ten sukces dał im możliwość wyjazdu w dniach 1-3 marca na Ćwierćfinał Mistrzostw Polski do Bydgoszczy.

- Damy z siebie wszystko i będziemy godnie reprezentować Sejny i województwo podlaskie. Przed sezonem nie zakładaliśmy takiego scenariusza, a jednak! Mieliśmy najmłodszy zespół w rozgrywkach wojewódzkich w kategorii kadeteka. Trzon drużyny stanowiły Inga, Blanka i Alina - zawodniczki doświadczone i ograne. Asia i Gabrysia o rok młodsze. Pozostałe nasze zawodniczki były o dwa, trzy, cztery lata młodsze. Grają na co dzień w młodszej kategorii – napisały siatkarki.

 

 

Uroczyste wręczenie medali odbyło się z udziałem Macieja Plesiewicza - Starosty Sejneńskiego oraz pana Andrzeja Małkińskiego - dyrektora ZSO w Sejnach w Powiatowym Centrum Sportu w Sejnach, podczas Cwierćfinału Mistrzostw Mistrzostw Polski Juniorek

Czwórki

W niedzielę w sejneńskim Powiatowym Centrum Sportu miały miejsce eliminacje Kinder Joy of moving w kategorii czwórek dziewcząt.

W tej grupie wystartowało 10 drużyn: 1 z Suwałk, 2 z Augustowa, 3 z Moniek, 2 z Wasilkowa oraz 2 z Sejn.

Sejneńskie zespoły spisały się zgodnie z naszymi oczekiwaniami:

Zespół SAS I w składzie: Alicja Łatwis, Amelia Kozłowska, Łucja Piekarska, Gaja Milewska oraz Klaudia Moroz zajął 1. miejsce.

 

 

Zespół SAS II w składzie Lena Jachimowicz, Patrycja Budowicz, Natalia Andrulewicz oraz Ola Surażyńska po zaciętych meczach zajął 8. miejsce.

- Zabrakło naprawdę niewiele do zajęcia wyższej lokaty ale i tak uważamy, że dla dziewczyn był to udany debiut! Dziękujemy rodzicom za pomoc i przygotowanie poczęstunku. 14 kwietnia jedziemy na kolejny turniej eliminacyjny do Moniek. Do tego czasu będziemy solidnie pracować, by poprawić nasze niedociągnięcia! – dzieli się wynikiem i wrażeniami Jacek Zajkowski, trener SAS Sejny .

Przypomnijmy, że w sobotę w rozgrywkach Kinder Joy of moving w kat. "trójki" bardzo dobrze wypadła sejneńska doświadczona drużyna w składzie Zuzia Gaus, Alicja Remiszko oraz Anita Chrulska, która zajęła II miejsce, przegrywając tylko jeden mecz z Wasilków I,

Młodziczki

Bardzo dobrze spisały się także sejneńskie siatkarki w kategorii młodziczka.

Na turnieju w Zambrowie pewnie wygrały dwa mecze. Olimpik Mońki i Rekord Zambrów pokonały pewnie 2:0.

Przed nimi teraz wyjazd do Hajnówki, gdzie zmierzą się z gospodyniami i zespołem z Białowieży.

 

 

Źródło i fot: SAS Sejny

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.19.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
18.04.2024

KUCHARZ / KUCHARKA

Dodaj nowe ogoszenie