15.03.2024

SUKSS Suwałki – Dunajec Nowy Sącz 3:0. Juniorzy młodsi o krok od Półfinału Mistrzostw Polski [foto]

Juniorzy młodsi SUKSS Suwałki w ładnym stylu znaleźli się w gronie 32 najlepszych drużyn w kraju, a dzisiaj odnieśli zwycięstwo, które przybliża ich do czołowej szesnastki.

W hali Szkoły Podstawowej nr 10  Suwałkach rozpoczął się trzydniowy ćwierćfinałowy turniej Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 17, w którym rywalizują cztery zespoły. Dwa z nich awansują do półfinału rozgrywek.

Gospodarze z SUKSS Suwałki na dzień dobry, przy ogłuszającym dopingu kibiców, wygrali z SKPS Dunajec Nowy Sącz. Desygnowani do wyjściowego składu Michał Wiśniewski, Olaf Madejski, Bartosz Sawicki, Bartosz Ćwikowski, Adrian Rogowski, Michał Przeborowski i libero Bartosz Harackiewicz na duży opór rywali z drugiego końca Polski natrafili w nerwowym, pierwszym secie. Podopieczni trenera Bartosza Jasińskiego, co chwila wychodzili na dwupunktowe prowadzenie, by je zaraz tracić. Przyjezdni odrabiali straty dzięki dobrej grze na środku siatki i blokiem. Siatkarze Dunajca wyszli nawet na 16:14, ale Bartosz Jasiński szybko poprosił o czas, suwalczanom pomogła przerwa i jego uwagi. SUKSS znowu odskoczył na 2 oczka, a seta wygrał 25:22.

Druga partię suwalski zespół zaczął nerwowo, zepsuł kolejne trzy zagrywki, ale mimo to prowadził. Z czasem opanował nerwy, stopniowo zwiększał przewagę i uciekł aż na 6 punktów.  Biało-Niebiescy mieli setbola przy stanie 24:18, goście jednak nie zamierzali się poddać i wygrali kolejne trzy akcje. Tę partie SUKSS wygrał 25:21.

Trzeci set miał jeszcze bardziej jednostronny przebieg, zakończył się wynikiem 25:17.

W drugim sobotnim spotkaniu drużyna AKS Rzeszów nie dała najmniejszych szans Skrze Bełchatów, wygrała w setach do 10 , 18 i 16.

Właśnie ze Skrą gospodarze turnieju zmierzą się w sobotę, godzinę po zakończeniu rozpoczynającego się o godz. 10:00 meczu  AKS Rzeszów – Dunajec Nowy Sącz.