19.04.2018

Suwalczanin dwukrotnym mistrzem Wojsk Obrony Terytorialnej

Z dwoma złotymi medalami wywalczonymi na biegach dystansach 3 km i sztafecie 4 x 2 km z rozegranych w Olsztynie 1 Mistrzostw Wojsk Obrony Terytorialnej wrócił suwalczanin Tadeusz Walendykiewicz.

- Wystartowałem w dwóch biegach na 3 km i w sztafecie 4x 2 km. Triumfowałem w biegu na 3 kilometry, a zatem zdobyłem tytuł Mistrza WOT, z czego oczywiście jestem bardzo zadowolony. Miałem też swój udział w zwycięstwie sztafety 4 x 2 kilometry, w której oprócz mnie  biegli także Paweł Grygo i Bartek Ciuchnicki z Łomży  oraz Damian Masłowski z  Augustowa. Wszyscy reprezentowaliśmy barwy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej – mówi T. Walendykiewicz.

W mistrzostwach wystartowały także ekipy brygad: Warmińsko Mazurskiej, Pomorskiej, Podkarpackiej, Lubelskiej, Mazowieckiej, Śląskiej i Łódzkiej.

W uzupełnieniu dodajmy, że w biegu na 3 km najszybsi byli: Tadeusz Walendykiewicz (12 batalion lekkiej piechoty Suwałki, kat. powyżej 35 lat) i Jakub Sobolewski (12 blp Suwałki, kat. do 35 lat). W biegu na 8 km wygrał Paweł Grygo (13 blp Łomża, kat. powyżej 35 lat), a drugie miejsce zajął Damian Masłowski (12 blp Suwałki, kat. do 35 lat).

W biegach sztafetowych do złota na dystansie 4 x 2 km zawodnicy 1PBOT wywalcyzli także brąz na dystansie  4 x 1 km.

Podlascy Terytorialsi będą stanowić trzon reprezentacji WOT na Mistrzostwach Wojska Polskiego w Biegach Przełajowych.