W minioną sobotę, 14 marca odbył się VII Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach
Zawodnicy rozegrali 9 rund turniejowych systemem szwajcarskim w tempie szachów błyskawicznych. Wśród nich byli reprezentanci różnych szkół podstawowych oraz średnich z miasta i regionu oraz dorośli sympatycy tej królewskiej gry.
Puchar Dyrektora zdobył Filip Minkiewicz z Klubu Szachowego Jaćwież Suwałki, który najlepiej poradził sobie w tej wymagającej rywalizacji.
Medaliści:
w klasyfikacji generalnej
1 miejsce – Filip Minkiewicz Klub Szachowy Jaćwież Suwałki
2 miejsce – Kacper Masiewicz UKS Augustovia Augustów
3 miejsce – Filip Milewski Klub Szachowy "Hańcza" Suwałki
najlepsza dziewczyna – Nadia Barszczewska Klub Szachowy Jaćwież Suwałki
w kategorii do lat 12
I miejsce – Filip Minkiewicz Klub Szachowy Jaćwież Suwałki
II miejsce – Dawid Azarewicz Klub Szachowy Jaćwież Suwałki
III miejsce – Krzysztof Radoń
najlepsza dziewczyna – Izabela Olszewska
w kategorii do lat 9
I miejsce - Filip Chojnowski Klub Szachowy Jaćwież Suwałki
II miejsce - Jan Rusanowski Klub Szachowy "Hańcza" Suwałki
III miejsce - Krystian Kosak Klub Szachowy Jaćwież Suwałki
najlepsza dziewczyna – Chilińska Lidia
w kategorii przedstawicieli Zespołu Szkół nr 6 - gospodarza imprezy
I miejsce - Kamil Mentel
II miejsce - Mateusz Rant
III miejsce - Kacper Pawlicki
Nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika turnieju otrzymali — Jan Tarlecki i Józef Rusanowski rocznik 2021.
Turniej zorganizował pan Krzysztof Wiszniewski przy współpracy z Fundacją "Jaćwież".
Sędzią głównym był Jakub Pojawa.
Źródlo i fot. ZS 6 Suwałki








