04.06.2020

Szachy. Aż 31 ekip z Polski i Litwy rywalizowało w Suwalskiej Lidze Szkolnej

Suwalska Liga Szkolna, to najstarsza impreza szachowa w regionie. W tym roku szkolnym odbyła się już 26. edycja rozgrywana w Szkole Podstawowej nr 11 współpracy z Uczniowskim Międzyszkolnym Klubem Szachowym Jaćwież w Suwałkach oraz Fundacją Jaćwież.

Osobą, bez której nie byłoby możliwości organizacji turniejów, jest Dyrektor szkoły Piotr Zieliński, we współpracy z nauczycielami Pawłem Jarochem i Anną Kosakowską-Jaroch.

Fundacja Jaćwież realizowała projekt o nazwie: „Promocja i rozwój sportu szachowego wśród dzieci i młodzieży w mieście Suwałki i dwóch wsiach: Jeleniewie i Prudziszkach”. Projekt został sfinansowany z dotacji Fundacji PZU. W ramach projektu wspomogliśmy organizację Suwalskiej Ligi Szkolnej. Oprócz organizacji zawodów (6 turniejów w formie stacjonarnej i 2 on-line) dzieci i młodzież mogły korzystać z zajęć z wykwalifikowanym trenerem szachowym w liczbie 170 godzin od września 2019 do czerwca 2020 (od momentu rozpoczęcia pandemii zajęcia odbywają się w formie on-line).

Tegoroczna edycja musiała zakończyć się przedwcześnie i po konsultacjach oraz długim oczekiwaniu organizatorzy zdecydowali się na ogłoszenie wyników po 6 kolejce z ew. odrzuceniem najsłabszego turnieju do punktacji ogólnej przy zagraniu 6 zawodów. Kończąc cykl zdecydowaliśmy się na zorganizowanie dwóch ostatnich zawodów w formie on-line z osobną klasyfikacją. Szczegółowe wyniki wszystkich klasyfikacji znajdują się na stronie www.jacwiezsuwalki.pl.

Końcowe wyniki drużynowe:

1.

SP nr 11 Suwałki

825

2.

SP nr 7 Suwałki

683

3.

SP nr 10 Suwałki

667

4.

SP Nowa Wieś

614

5.

SP Płociczno-Tartak

437

6.

SP Koszarawa

259

7.

SP Jeleniewo

240

8.

SP nr 4 Suwałki

203

9.

SP nr 2 Suwałki

199

10.

SP nr 5 Suwałki

179

11.

SP Bakałarzewo

154

12.

Przedszkole nr 7 Suwałki

89

13.

UMKSz Jaćwież Suwałki

87

14.

Litwa

74

15.

SP nr 6 Suwałki

73

16.

SP Kaletnik

68

17.

Przedszkole Zielony Zakątek Suwałki

59

18.

SP ADCŚ Suwałki

51

19.

Suwałki

47

20.

Marijampole

38

21.

Nowa Wieś

25

22.

Raczki

24

23.

SP Jasionowo

23

24.

Wołyńce

19

25.

Krejwiany

18

26.

SP nr 3 Ełk

15

27.

Sejny

15

28.

SP im. MK Suwałki

13

29.

Przedszkole nr 3 w Suwałkach

12

30.

SP Prudziszki

11

31.

SP nr 9 Ełk

11

 

Końcowe wyniki w grupie OPEN:

1.

RACIS, Michał

SP Koszarawa

1.

GŁADYSZEWSKA, Kinga

SP nr 11 Suwałki

2.

MILEWSKI, Mateusz

SP nr 11 Suwałki

2.

ROJEK, Paulina

SP nr 11 Suwałki

3.

POJAWA, Jakub

SP nr 11 Suwałki

3.

WISZNIEWSKA, Gabriela

SP nr 11 Suwałki

4.

WASILEWSKI, Stanisław

SP nr 4 Suwałki

4.

CZARNIECKA, Anna

SP nr 7 Suwałki

5.

SAWICKI, Dorian

SP Nowa Wieś

5.

BOGUSZEWSKA, Julia

SP Nowa Wieś

5.

SAWICKI, Jan

SP Jeleniewo

6.

OMILIAN, Magdalena

SP Bakałarzewo

7.

BEDNARSKI, Paweł

SP nr 7 Suwałki

7.

WALENDYKIEWICZ, Martyna

SP nr 6 Suwałki

8.

WAWRUKIEWICZ, Szymon

SP nr 11 Suwałki

8.

SZYMBORSKA, Julita

SP nr 7 Suwałki

9.

IRACKI, Piotr

SP nr 11 Suwałki

9.

BITOWSKA, Wiktoria

SP nr 10 Suwałki

10.

BIENIO, Maciej

SP nr 11 Suwałki

10.

DAWIDOWICZ, Oliwia

SP nr 11 Suwałki

 

Końcowe wyniki w grupie do lat 11:

1.

BUTKIEWICZ, Hanna

SP Nowa Wieś

1.

DOSZUTA, Przemysław

SP nr 10 Suwałki

2.

BRZOZOWSKA, Marta

SP nr 10 Suwałki

2.

DOSZUTA, Wojciech

SP nr 10 Suwałki

3.

TOMCZAK, Oliwia

SP nr 11 Suwałki

3.

GUGAŁA, Mikołaj

SP nr 11 Suwałki

4.

MILEWSKA, Nikola

SP nr 11 Suwałki

3.

DZICZKOWSKI, Julian

SP nr 5 Suwałki

5.

MOCZULSKA, Martyna

SP nr 10 Suwałki

5.

RADZEWICZ, Ernest

SP nr 2 Suwałki

6.

SNARSKA, Aleksandra

SP nr 11 Suwałki

6.

DADURA, Aleksander

SP nr 11 Suwałki

7.

RACIS, Dominika

SP Koszarawa

7.

WASILEWSKI, Kacper

SP nr 7 Suwałki

8.

CZOKAJŁO, Monika

SP nr 7 Suwałki

8.

PODZIEWSKI, Aleksander

SP Płociczno-Tartak

9.

KAMIŃSKA, Wiktoria

SP nr 10 Suwałki

9.

SŁABIŃSKI, Bartosz

SP nr 10 Suwałki

10.

WYSOCKA, Magdalena

SP Jeleniewo

10.

DWOJAKOWSKI, Kacper

SP nr 7 Suwałki

 

Końcowe wyniki w grupie do lat 9:

1.

BOGUSZEWSKI, Kacper

SP Nowa Wieś

1.

RACIS, Weronika

SP Koszarawa

2.

KOWALSKI, Filip

SP nr 4 Suwałki

2.

KOŁOSZA, Zuzanna

SP nr 2 Suwałki

3.

WASILEWSKI, Mateusz

SP nr 10 Suwałki

3.

BRZOZOWSKA, Aleksandra

SP nr 10 Suwałki

4.

FAŁTYNOWICZ, Adam

SP nr 5 Suwałki

4.

KRZYWICKA, Sandra

SP nr 7 Suwałki

5.

BOGDAN, Jakub

SP nr 10 Suwałki

5.

CZARNIECKA, Katarzyna

Prze. nr 7 Suwałki

6.

PODZIEWSKI, Matusz

SP Płociczno-Tartak

6.

SOCIŃSKA, Dominika

SP nr 10 Suwałki

6.

ORŁOWSKI, Adam

SP nr 11 Suwałki

7.

SZYMASZKO, Wiktoria

SP nr 7 Suwałki

8.

NIECIECKI, Piotr

SP nr 10 Suwałki

8.

WALENDZIK, Paulina

SP nr 7 Suwałki

9.

BOGUSZEWSKI, Damian

SP Nowa Wieś

9.

MOCZULSKA, Magdalena

SP nr 10 Suwałki

10.

BARSZCZEWSKI, Michał

SP nr 11 Suwałki

10.

SZKIRUĆ, Gabriela

SP nr 11 Suwałki

10.

SZCZERBICZ, Marcel

SP Kaletnik

 

 

Końcowa klasyfikacja zawodów on-line:

Turniej 1: https://lichess.org/tournament/HlHOCAOj
Turniej 2: https://lichess.org/tournament/9kSg5S5z

OPEN:

1. Karol Milewski      Akademia Szachowa Gambit
2. Wojciech Sawicki  Fundacja Jaćwież
3. Mateusz Milewski  UMKSz Jaćwież Suwałki

Do lat 11:

1. Dawid Jasiulewicz Akademia Dzieci Ciekawych Świata
2. Ernest Radzewicz  SP nr 2 Suwałki
3. Dorian Sawicki     SP Nowa Wieś

Do lat 9:

1. Kamil Jasiulewicz  Akademia Dzieci Ciekawych Świata
2. Jan Busiński         SP nr 1 Białystok
3. Hubert Łosiewicz  SP nr 11 Białystok

Lp.

Nick

Nazwisko i imię

I

II

suma

1.

karmil95

Milewski Karol

30

32

62 I

2.

IKCivas

Sawicki Wojciech

24

20

44 II

3.

MILKA1711

Milewski Mateusz

27

15

42 III

4.

dawidos

Jasiulewicz Dawid

20

18

38 I

michalbartnik

Bartnik Michał

15

23

38

6.

piotrbeka

Iracki Piotr

18

18

36

7.

Z10m3k

Bienio Maciej

24

11

35

8.

busio1

Busiński Karol

20

14

34

michal123455

Bienias Michał

16

18

34

10.

szymone

Wawrukiewicz Szymon

15

16

31

ERQ07

Radzewicz Ernest

13

18

31 II

Hana321

Butkiewicz Hanna

13

18

31

13.

Gabrysia6

Wiszniewska Gabriela

16

14

30

Dorian2009

Sawicki Dorian

13

17

30 III

kamilj

Jasiulewicz Kamil

12

18

30 I

16.

Jan2010

Butkiewicz Jan

16

13

29

17.

krzysiek8340

14

13

27

18.

Piroman27

Sawicki Jan

14

12

26

19.

jaskoniemowa

Gładyszewski Adam

12

13

25

20.

SzymonKaminski

Kamiński Szymon

16

8

24

WojDos

Doszuta Wojciech

13

11

24

anna2008

Czarniecka Anna

12

12

24

Jasio_barca

Król Jan

24

24

24.

BuraMikolaj

Bura Mikolaj

12

11

23

janbus12

Busiński Jan

11

12

23 II

26.

Magda06Omilian

Omilian Magdalena

12

10

22

HubertBackiel

Backiel Hubert

22

22

28.

Shadowcamp

Pieczulis Błażej

21

21

PrzemDos

Doszuta Przemysław

12

9

21

30.

HUBERCIK13

Łosiewicz Hubert

16

4

20 III

StefanMat

Maliszewski Stefan

9

11

20

32.

Hubercik82

Pieczulis Hubert

19

19

Dawcio7

12

7

19

BarSla

Słabiński Bartosz

10

9

19

MarcelSz

Szczerbicz Marcel

8

11

19

olasnarska

Snarska Aleksandra

8

10

18

nikolamilewska123, IQ234567

Milewska Nikola

10

8

18

38.

chessplay2006

Pojawa Jakub

17

0

17

Kajpej

Wasilewski Kacper

8

9

17

40.

Kasia2013

Czarniecka Katarzyna

8

8

16

MajaSzyszkowska

Szyszkowska Maja

8

8

16

42.

OrlAdam

Orłowski Adam

3

12

15

43.

Szymon2008

14

14

44.

paulinaw11

Walendzik Paulina

8

4

12

45.

LenkaPie

Piekutowska Lena

11

11

Oliwia2012

Aneszko Oliwia

6

4

10

47.

Kacperek2011

Boguszewski Kacper

10

10

48.

FilipCzech

Czech Filip

9

9

49.

Adamos2009

Kamiński Adam

7

7

robertg6

5

5

51.

maciejsnarski

Snarski Maciej

3

2

5

52.

katrin_55

2

2

szymone69

0

0

0

Weronka

0

0

0

AntekSosnowa

Pieszko Antoni

0

0

0

Dawcio6

0

0

57.

KOKSIK1234

0

0

0

 

Organizatorzy dziękują wszystkim osobą zaangażowanym choć w najmniejszym stopniu w przeprowadzenie tegorocznej edycji. Puchary i nagrody za turnieje I-VI rozdamy najprawdopodobniej po wakacjach. Ze względu na start zawodników z różnych miejscowości, nagrody za turnieje VII-VIII będą rozdawane „na bieżąco”.

PJ

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.04.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4216 4.5110
USD 0.00% 3.9222 4.0014
GBP 0.00% 4.9055 5.0047
CHF 0.00% 4.1551 4.2391
04.07.2020

Strzyżenie owiec

04.07.2020

Pysznosci

04.07.2020

Pracownik ochrony

Dodaj nowe ogoszenie