06.05.2024

Szachy. Michał Racis o włos od medalu w finale mistrzostw kraju

Dziesięcioro najlepszych szachistów rywalizowało od 26 kwietnia do 5 maja w Ustroniu w Finale Mistrzostw Polski Niewidomych i Słabowidzących.

Świetny występ zanotował 17-letni Michał Racis, szachista KSz Hańcza Suwałki. Najmłodszy uczestnik turnieju, jeszcze junior, w 9 partiach zdobył 5,5 punktu i zajął 4. miejsce. Z takim samym dorobkiem finał ukończyli trzeci w klasyfikacji, mistrz międzynarodowy Jacek Stachańczyk z MCKiS Jaworzno oraz srebrny medalista, Marcin Chojnowski z MUKS Stoczek Białystok.

Mistrzem Polski Niewidomych i Słabowidzących został 58-letni Piotr Dukaczewski z UKSz Hetman Warszawa, który zgromadził 6,5 pkt.

Informowaliśmy, że Michał Racis (na archiwalnym zdjęciu drugi od lewej) jest laureatem Hetmana, najbardziej prestiżowej nagrody przyznawanej przez Polski Związek Szachowy. Suwalczanin został wyróżniony w kategorii Nagroda Specjalna 2022 - za świetną grę w reprezentacji Polski w Mistrzostwach Świata Juniorów Słabowidzących, na których, przypomnijmy, zdobył brązowy medal.