07.12.2020

Szachy. Michalina Rudzińska mistrzynią Polski, medale II i I LO na Igrzyskach w Suwałkach

Bardzo dobre informacje napłynęły po występach suwalskich szachistów. W Pokrzwynej Michalina Rudzińska wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski do lat 20.

Natomiast rozegranych w Suwałkach Igrzyskach Dzieci Województwa Podlaskiego w Szachach Drużynowych mistrzostwo wywalczyli zawodnicy Hańczy Suwałki, a w licealiadzie w Białymstoku wicemistrzami województwa zostali szachiści II LO, a brązowe medale wywalczyli zawodnicy z I LO.

Tytuł Mistrza Województwa Igrzysk Dzieci Województwa Podlaskiego w Szachach Drużynowych wywalczyła drużyna Jarosława Ołowia grająca w składzie: Dorian Sawicki, Jan Butkiewicz, Kacper Boguszewski, Hanna Budkiewicz.

Na Licealiadzie Województwa Podlaskiego 2020 Suwałki reprezentowały dwie drużyny i obie stanęły na podium. Tylko 0,5 pkt. dzieliło II LO w składzie: Błażej Pieczulis, Sebastian Sapiński,  Debora Choińska, Edyta Wysocka po opieką Jarosława Ołowia od pierwszego miejsca, które zajęła ekipa II LO z Białegostoku. Na 3 miejscu sklasyfikowana została drużyna I LO w składzie: Michał Wierzbicki, Paweł Czarniecki, Karol Gałaszewski, Julia Chmielewska pod opieką Mariana Malinowskiego.