10.07.2016

Tadeusz Walendykiewicz najszybszym suwalczaninem w III Półmartonie Wydmińskim

W rozegranym w sobotę III Półmaratonie Wydmińskim w biegu na dystansie 10 km wystartowało 130 zawodników, a ukończyło 123, w tym ośmioro z Suwałk i jedna biegaczka z Sejn. Najszybszym z suwalczan był 16. na mecie, 6. w kat. mężczyzn w wieku 30-39 lat Tadeusz Walendykiewicz, który czasem 0:41:02 poprawił swój rekord życiowy. Jako 31, ale druga w kategorii kobiet, linię mety minęła suwalczanka Izabela Szermińska.

Bieg na 10 km w ramach półmaratonu wygrał Paweł Pszczółkowski z Olsztyna (0:32:54), a w kat. 30-39 lat najszybszy był Jakub Ołowski z Biskupca (0:36:11)

Lokaty biegaczy na 10.000 m z naszego regionu (w kolejności: lokata na mecie, miejsce w kat K lub M, kat. wiekowa i lokata w kategorii, imię i nazwisko, miejscowość, czas):

16/16 M 30-39 (6) - Tadeusz Walendykiewicz (Suwałki, nr. startowy 119) - 0:41:02

105/31 K 50-59 (2) – Janina Zubowicz (Sejny) – 1:01:.02

W półmaratonie ze 149 zgłoszonych bieg ukończyło 138 osób, w tym 11 suwalczan (8 mężczyzn i 3 kobiety). Zwyciężył Litwin Petras Pranckunas - 01:20.27, przed swoim rodakiem Mariusem Dijokasem - 01:21.25 i Jerzym Martyną z Giżycka - 01:24.02.