29.04.2024

Tenis. Suwalczanin Paweł Chałko wygrał finał Masters i zaprasza panie oraz panów do ligi [zdjęcia]

Pierwszy, historyczny finał Masters Challengu Północno-Wschodniego, w którym wzięło udział 16 najwyżej sklasyfikowanych zawodników, którzy rywalizowali od 11 października, był wewnętrzną sprawą suwalczan.

W lidze wystąpili zawodnicy z Suwałk, Ełku, Pisza, Węgorzewa, Augustowa, Grajewa, Orzysz oraz Giżycka.

W wielkim, suwalskim finale Masters Paweł Chałko pokonał Patryka Aleksandrowa 9:1. W meczu o 3. miejsce Adrian Vittek (Węgorzewo) wygrał z Robertem Rydzewskim (Ełk) 9:6.

W turnieju pocieszenia najlepszy był Hubert Luto (Czarna Buchta), który w finale zwyciężył Karola Wiszniewskiego (Świętajno) (:1.

Nagrodę za najstarszego zawodnika otrzymał Andrzej Osowski z Ełku.

W październiku wystartuje druga edycja Challengu Północno-Wschodniego.

Zachęcony powodzeniem tych zawodów, Paweł Chałko organizuje rozgrywki ligowe  dla panów i pań - ogłasza zapisy do ligi Challengu Suwalszczyzny i Challengu Suwalszczyzna Women.

Informacje i zgłoszenia pod nr. tel. 692707538.