11.03.2020

Tenis ziemny. Importex Cup III Turniej o Puchar Wójta Gminy Krasnopol

W sobotę i niedzielę, 7 i 8 marca w dwóch halach sportowych w Krasnopolu oraz Sejnach odbył się III halowy turniej tenisa ziemnego o Puchar Wójta Gminy Krasnopol z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych.

W turnieju głównym wzięło  udział 24 zawodników z Suwałk, Sejn, Białegostoku, Warszawy i Ełku, natomiast w kwalifikacjach do turnieju, które były rozgrywane tydzień wcześniej przystąpiło 9 osób. Śmiało można więc stwierdzić, że turniej w Krasnopolu oraz w Sejnach to największa zimowa impreza tenisowa w północno-wschodniej części Polski, a organizatorów cieszy, że  jego poziom sportowy ciągle wzrasta oraz, że cała impreza przebiegła w duchu rywalizacji fair play.

W początkowej fazie turniej przeprowadzony był systemem grupowym (8 grup 3-osobowych, mecze każdy z każdym). Osoby, które wygrały swoje grupy, grały w następnego dnia w turnieju głównym w Krasnopolu (systemem pucharowym do 9 wygranych gemów), natomiast osoby, które zajęły 2. miejsca w grupach grały w Sejnach turniej pocieszenia (również systemem pucharowym, do 7 wygranych gemów).

Tak, jak w poprzednim turnieju,  w ośmiu grupach nie było żadnej niespodzianki. Osoby,  które wygrały swoje grupy a także wicemistrzowie grup zachowali identyczne miejsca z rozstawień grupowych.                                                                        

Wyniki półfinałów:

Tomasz Sokół – Szymon Wrzyszcz 9:7

Jacek Czerniszewski – Adam Cąkała 9:4

Mecz o 3 miejsce

Szymon Wrzyszcz – Adam Cąkała 7:5

FINAŁ 

Jacek Czerniszewski – Tomasz Sokół 9:8 (7)

Mecze finałowe były bardzo emocjonujące i stały na bardzo wysokim poziomie. W meczu finałowym Tomasz Sokół nie wykorzystał czterech piłek meczowych i ostatecznie z drugiego mistrzostwa z rzędu cieszył się Jacek Czerniszewski.

W turnieju pocieszenia zdecydowanie wygrał Mateusz Borkowski,  pokonując Pawła Czepiela (obaj Białystok) wynikiem 7:0. Mateusz Borkowski w fazie grupowej turnieju był bliski wyeliminowania Jacka Czerniszewskiego. Ostatecznie ich mecz zakończył się wynikiem 7:5.  

Na słowa wyróżnienia zasługują również dwie osoby Fryderyk Prelewicz – najmłodszy zawodnik oraz Bogdan Frydrych najstarszy zawodnik.

Najlepszym suwalczaninem okazał się niesamowity Adam Cąkała który po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu pokonał 9:7  Karola Szymańskiego.

Po turnieju odbyła się impreza integracyjna dla wszystkich zawodników występujących w turnieju. W miejscowości Buda Ruska na polu namiotowym ,,Zakole” w rewelacyjnej saunie zawodnicy mogli się zrelaksować po ciężkich zawodach.

-  Szczególne podziękowanie kierujemy do Wójta Gminy Krasnopol Karola Szrajberta  oraz Gminnego Centrum Czytelnictwa i Kultury w Krasnopolu za pomoc w organizacji turnieju,  do Alicji Wysockiej, dyrektor szkoły podstawowej w Krasnopolu za udostępnienie obiektu, do Joanny Sokołowskiej oraz Katarzyny Zielińskiej za profesjonalną pomoc w przeprowadzeniu fotorelacji z turnieju i za przepyszny catering. Tak pięknej imprezy sportowej nie udało by się zorganizować, gdyby nie pomoc sponsorów - firmy Importex (głównego sponsora imprezy) oraz firm Kreisel i  Roben, a także Specjalistycznej Pielęgnacji Stóp Anna Prolejko – w imieniu organizatorów piszą Paweł Chałko i Paweł Czernialis.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
03.29.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4938 4.5846
USD 0.00% 4.0882 4.1708
GBP 0.00% 4.9274 5.0270
CHF 0.00% 4.2257 4.3111
28.03.2020

szukam kierowcy

Dodaj nowe ogoszenie