13.05.2019

To będzie wyjątkowe święto małych biegaczy. ZWM Dojnikowscy sponsorem Biegów pełnych energii

Do tegorocznej edycji RESO Suwałki 10,5 pozostało niecałe 2 miesiące. W tym roku zapowiada się wyjątkowe miejskie święto biegania, z którego na pewno ucieszą się najmłodsi biegacze.

Wszystko za sprawą nowego sponsora biegów dzieci i młodzieży, którym został suwalski Zakład Wyrobów Metalowych Dojnikowscy. „Biegi pełne energii”, w którym do tej pory uczestniczyły dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalna, oprócz sponsora tytularnego zyskają także na atrakcyjności. Każdy z uczestników biegów, które odbędą się 6 lipca 2019 r. (start i meta na Pl. Marii Konopnickiej) otrzyma pamiątkową koszulkę, wyjątkowy medal przygotowany przez sponsora jak również niespodziankę, która będzie czekać na mecie.

„Biegi pełne energii” mają w sobie coś jeszcze, a mianowicie dużą dawkę pozytywnej energii - mówi Kamil Klimek z suwalskiego OSiR-u, koordynator projektu RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania. Nie ma nic bardziej pięknego i bardziej ujmującego w tych biegach niż widok biegnącego dziecka, który czerpie ogromną radość z udziału w takim wydarzeniu. Dzieci nie ukrywają swoich emocji, są naturalne i bardzo spontaniczne. Widać to szczególnie na mecie, gdy otrzymują medal. Eksponują go z dumą, bo w ten bieg wkładają swoją całą energię i przede wszystkim serce. To nas, organizatorów, cieszy najbardziej i raduje nasze serca. Dlatego też w tym roku przykładamy do tego wydarzenia szczególną uwagę - dodaje Kamil Klimek.

 

- Cieszy również ogromne zaangażowanie rodziców, którzy kibicują swoim pociechom. Oni też są bardzo ważnym elementem tego wydarzenia. Dają dzieciom swoje wsparcie i ogromną dawkę energii. Dlatego tez naturalną nazwą tej części biegów odbywających się w ramach miejskiego święta biegania jest nazwa tego wydarzenia, czyli właśnie „Biegi pełne energii” – wyjaśnia koordynator projektu.

 

Z roku na rok biegi dzieci i młodzieży cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W ubiegłym roku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach przygotował 600 pakietów i niestety okazało się to niewystarczające, ponieważ blisko 30 osób nie wzięło udziału.

W tym roku w zaledwie niecały tydzień zapisało się blisko 80 osób. Dlatego też organizatorzy zachęcają, aby nie czekać do ostatniej chwili i już dziś zapisać swoją pociechę do udziału w tych wyjątkowych biegach.

Dystanse, które będą mieli do pokonania uczestnicy tegorocznej edycji biegu:

  • 0,2 km – bieg przedszkolaków (w biegu mogą towarzyszyć rodzice) – roczniki
    2012-2016)
  • 0,6 km – uczniowie szkół podstawowych – roczniki 2009-2011
  • 0,9 km – uczniowie szkół podstawowych roczniki 2004-2008.

Szczegóły związane z biegiem, w tym regulamin, dostępne są na stronie www.resosuwalkibieg.pl/biegi-dla-dzieci/.

 

 

Zakład Wyrobów Metalowych Dojnikowscy to producent wyrobów metalowych. Znany jest ze swoich wyrobów na rynkach krajowych i zagranicznych. 30-letnie doświadczenie oraz ciągłe innowacje, modernizacje, nieustające przedsięwzięcia inwestycyjne, samodoskonalenie
i poszukiwanie nowych rozwiązań konstrukcyjnych, technologicznych sprawiły, że suwalska firma z każdym rokiem przedstawia większą i ciekawszą ofertę.

Firma ZWM jest jedną z najbardziej konkurencyjnych i godnych zaufania firm w regionie, a jej dynamiczny rozwój i wysoką jakość świadczonych usług potwierdzają otrzymane uznania i certyfikaty.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.21.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4109 4.5001
USD 0.00% 3.7353 3.8107
GBP 0.00% 4.8218 4.9192
CHF 0.00% 4.1045 4.1875
Dodaj nowe ogoszenie