03.09.2018

VI Turniej im. Grzegorza Wołągiewicza. Emocje jak na Mistrzostwach Świata [foto]

W 48 spotkaniach VI Turnieju Piłkarskiego im. Grzegorza Wołągiewicza młodzi piłkarze z 12 drużyn strzelili aż 306 goli. Emocji było więcej niż w czasie meczów naszej reprezentacji na Mistrzostwach Świata w Rosji. Do tego, wiele pięknych akcji i przede wszystkim olbrzymia radość młodych zawodników z różnych stron Polski, a także z Łotwy i Litwy. Zwyciężył Lech Poznań, przed Legią Warszawa i AP Wigry Suwałki.

Przez dwa dni na głównej płycie Stadionu Miejskiego przy ulicy Zarzecze 26 każda z drużyn  zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, pokazując wysokie umiejętności jak na dziewięciolatków! o ostatniego meczu turnieju czekaliśmy na wyłonienie zwycięzcy. W ostatnim spotkaniu drużyna Lecha Poznań zmierzyła się z Legią Warszawa i po bardzo emocjonującym spotkaniu zwyciężyła 4:2, tym samym zostając mistrzem tegorocznej edycji. Na najniższym stopniu podium uplasowała się nasza drużyna „niebieska” - Akademia Piłkarska Wigry Suwałki!

Warto dodać, że w turnieju wystąpiły jeszcze dwie drużyny z Suwałk: AP Wigry Suwałki „biała” sklasyfikowana została na 10, a Akademia 2012 Suwałki na 12 miejscu.