09.04.2022

W A klasowych derbach Polonia Raczki - Verta Suwałki 6:3 [zdjęcia]

Po prawie pięciu miesiącach przerwy na boiska wrócili piłkarze podlaskiej A klasy. W rozegranych w Raczkach derbach Suwalszczyzny Polonia pokonała aż 6:3 Vertę Suwałki, którą w tej rundzie prowadzi nowy trener, a jest nim Sławomir Bogdanowicz, który zastąpił Wawrzyńca Kropiwnickiego.

Polonia Raczki zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli Keeza A klasy sezonu 2021/2022, przed Korą Korycin. W sobotę gole dla Polonii strzelali: Damian Ostaszewski - 2, Michał Gieniul - 3 oraz Marek Stankiewicz.

Polonia Raczki – Verta Suwałki 6:3

Gole: 1:0 –Damian Ostaszewski 7, 2:0 – Damian Ostaszewski – 14, 2:1 - 36 min., 2:2 – 43, 3:2 – Michał Gieniul – 55, 4:2 – Marek Stankiewicz - 56, 5:2 – Michał Gieniul - 66, 5:3- 85, 6:3 – Michał Gieniul – 92+2.

- Dwie bramki dla gości padły z karnego. Moim zdaniem, niesłusznie podyktowane dla Verty, ale powrót po przerwie zimowej uważam za bardzo udany – mówi Mariusz Zalewski, trener Polonii Raczki.

Polonia: Michał Michałowski - Szymon Grzędziński (Bartosz Pieńkowski), Mateusz Burzycki, Daniel Jankowski, Filip Szyłak (Jarosław Michałowski), Michał Naruszewicz (Marcin Sadowski) Jan Naruszewicz (Marcin Górski), Marek Stankiewicz, Sebastian Jankowski (Krystian Adamejt), Michał Gieniul, Damian Ostaszewski (Radosław Truchan)