04.03.2015

W All England pierwsza runda i do domu

Jak przed rokiem tak i teraz na pierwszej rundzie występy w rozgrywanym w Birmingham turnieju All England, zaliczanym do Superseries Premium (pula nagród 500.000 USD) zakończyły oba polskie deble Adam Cwalina/Przemysław Wacha i Łukasz Moreń/Wojciech Szkudlarczyk.

Zajmująca 33 miejsce w rankingu światowym para Łukasz Moreń/Wojciech Szkudlarczyk zmierzyła się z klasyfikowanymi na miejscu 12 Japończykami Hirokatsu Hashimoto/Noriyasu Hirata. Podobnie jak w  German  Open 2012 i tym razem lepsi okazali się reprezentanci Kraju Kwitnącej Wiśni. Po trwającym 40 minut meczu Japończycy wygrali 22:20 i 21:12. Kto wie jak potoczyłyby się losy tego spotkania gdyby Polacy wygrali I seta. A prowadzili w nim 17:13; 18:15 i  19:18. Drugi bez historii (od 2:0 dla Polaków, na 8:2 dla rywali i po meczu).

Adam Cwalina/Przemysław Wacha w I rundzie trafili na parę Chen Hung Ling/Chi-Lin Wang z Tajwanu. Faworytami byli zajmujący 19 miejsce biało-czerwoni (ich rywale 45. pozycja). Na byli się jednak skończyło bowiem Azjaci wygrali mecz 21:13 i 21:17. Tylko w drugim secie nasi walczyli do stanu 17:18.