26.01.2016

W samo południe w Bydgoszczy sparing Wigry -Bytovia Bytów 2:2.

Przebywający na zgrupowaniu w Bydgoszczy piłkarze Wigier Suwałki dzisiaj w południe zagrają z Bytovią Bytów. Trener Donatas Vencevicius nie wystawi w tym meczu Hieronima Zocha, Tomasza Jarzębowskiego i Adriana Karankiewicza. Wigry - Bytovia 2:2 (1:0)

Będzie to czwarty sparing przygotowujących się do wiosennej rundy Wigier. Suwalczanie przegrali 0:1 z II-ligową Olimpią Zambrów, pokonali 2:1 Jagiellonię Białystok, trzecią drużynę ekstraklasy poprzedniego sezonu i przegrali 1:3 z broniący mistrzowskiego tytułu Lechem Poznań.

Bytovia zagrała do tej pory dwa sparingi, w których zremisowała 1:1 z GKS Przodkowo i przegrała 0:1 w Chojnicach z Chojniczanką.

W I lidze Wigry grały z Bytovią trzy razy. Dwukrotnie w Suwałkach mecze kończyły się remisami 1:1 i 2:2, a jedno spotkanie w Bytowie gospodarze wygrali 2:1. Najnowszym nabytkiem rywali jest 19-letni pomocnik  Jakub Serafin wypożyczony na 1,5 roku z Lecha Poznań.

Wigry Suwałki – Drutex Bytovia Bytów 2 : 2 (1:0)

Gole: 1:0 Makaradze 23.(k); 1:1 Wróbel 46 (k) ; 1:2 Nwaogu (72), 2:2 - Adamek (90)

Wigry (I połowa): Salik - Bartkowski, Lauryn, Wichtowski, Bogusz, Kalinkowski, Żebrowski, Tarnowski, Makaradze, Kozak, Zapolnik

Wigry (II połowa): Salik – Szyszka, Lauryn, Rozmus, Widejko, Atanacković, Rusiak, Gąska, Santana, Biel, Adamek.

W rezerwie pozostają: Błażej Siłkowski i Przemysław Żukowski

Drutex Bytovia (I połowa): Bieszczad - Liśkiewicz, Czarnecki, Opałacz, Serafin, Wacławczyk, Kryszak, Klichowicz, Surdykowski, Wilczyński, Janeczko.

Drutex Bytovia (I połowa): Laskowski - Bąk, Wróbel, Kożans, Jakóbowski, Poczobut, Jastrzembski, Lachowicz, Wojach, Nwaogu, Chomiuk

15 min. do tej pory żadna z drużyn nie stworzyła bramkowej sytuacji.

23 min. GGGGGOOOOOLLLLL Faul Bieszczada i sędzia dyktuje rzut karny dla Wigier, który na gola zamienia Makaradze.

29 min. Salik broni mocny strzał Wacławczyka z pola karnego, a dośrodkowaniu z rzutu rożnego i po strzele głową Surdykowskiego piłka trafia w bramkarza Wigier

32 min. mogło, a nawet powinnio być 2:0 dla Wigier, ale Miłosz Kozak, w sytuacji sam na sam z bramkarzem Bytovii, za daleko wypuścił piłkę i wynik nie uległ zmianie

45 min. przerwa, pierwsza połowa zakończona skromnym, bo jednobramkowym prowadzeniem suwalczan. Mogło być lepiej, ale Kozak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. Mogło być też gorzej, ale Salik, przy stanie 0:0, obronił bardzo groźne strzały Wacławczyka i Surdykowskiego. Czekamy na wznowienie gry.

46 min. II połowę rozpoczynają Wigry

46 min. Nwaogu faulowany w polu karnym, jedenastka dla Bytovii i Wróbel strzałem po ziemi w róg bramki doprowadza do wyrównania

53 min. oba zespoły starają się zmienić wynik na swoją korzyść, póki co bez efektu

60 min. tak jak w I połowie pierwszy kwadrans przy lekiej przewadze Bytovii, ale zagrożenia z tego w zsadzie nie ma

68 min. sprawdziło się, Wigry ruszyły do ataku

72 min. niestety stało się, kontra Bytovii, Poczobut do Wojacha, ten do Nwaogu i Nigeryjczyk pokonuje Salika. Bytovia obejmuje prowadzenie

80 min. jeszcze 10 minut nadziei na wyrównanie, bo póki co suwalczanie nie zagrażają bramce rywali

83 min. ni to strzał ni dośrodkowanie Wojacha z wolnego i było gorąco, na szczęście Salik był  na posterunku

90 min. GGGGOOOOOLLLLL - Kamil Adamek doprowadza do remisu i sędzia kończy mecz. To trzeci remis, w czwartym meczu Wigier z Bytovią.