07.08.2020

W sparingu w Warce Raków Częstochowa – Wigry Suwałki 4:1 [składy, opinie]

W rozegranym piątek w Warce meczu sparingowym piłkarze Rakowa Częstochowa pokonali Wigry Suwałki 4:1 po golach Marcina Cebuli, Vladislavsa Gutkovskisa, Jakuba Batora i Sebastiana Musiolika oraz Cezarego Sauczka. Dla Wigier był to pierwszy sparing w okresie przygotowawczym do sezonu 2020/2021.

Dla Wigier był to pierwszy sparing w okresie przygotowawczym do sezonu 2020/2021.  Przypomnijmy, że w sezonie 2018/19 w I lidze z Rakowem przegraliśmy 0:3 w Suwałkach (na zdjęciu), a w Częstochowie wygraliśmy 2:1 (po golach Bartosza Bidy i Daniela Smugi).

„Piątkowy mecz od samego początku toczył się w dużym upale, ale Raków stwarzał sporo sytuacji do zdobycia bramki. Pierwszą z nich udało się zamienić na gola w 22. minucie, kiedy Marcin Cebula wykorzystał dokładne podanie Davida Tijanicia i mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W pierwszej połowie pokonać bramkarza Wigier próbowali jeszcze m.in. Andrzej Niewulis i David Tijanić, ale ich strzały głową nie znalazły drogi do bramki.  Kilka minut po zmianie stron Wigry przeprowadziły skuteczną akcję, którą wykończył Cezary Sauczek, wyrównując wynik spotkania. Od tej chwili na boisku przeważał już tylko Raków. W 57. minucie sytuację w polu karnym rywali wykorzystał Vladislavs Gutkovskis, dając Czerwono-Niebieskim ponowne prowadzenie. W 67. minucie częstochowianie przeprowadzili ładną akcję, którą na bramkę zamienił Jakub Bator. Kilka minut później strzał Igora Sapały z rzutu karnego obronił bramkarz Wigier. W ostatniej akcji do siatki trafił jeszcze Sebastian Musiolik i tym samym ustalił wynik tego meczu.” spotkanie zrelacjonował portal rakow.com

- Raków potwierdził, że jest jednym z najlepszych zespołów w lidze, i mecz ten dla nas był przysłowiowym zderzeniem z kijem. W naszym wykonaniu spotkanie to miało dwa różne oblicza: do 59 minuty walka i był remis 1:1. Kiedy po zmianach w naszym zespole na boisku pojawili się zawodnicy młodzi Raków miał już dużą przewagę, zwłaszcza jeśli chodzi o boiskowe doświadczenie. Ale ten mecz pokazał też, że potrafimy wyprowadzić groźne kontry i to napawa optymizmem. Widać w zespole determinację, widać na co nas dziś stać i ile jeszcze brakuje, żeby nie tylko walczyć, ale tez urywać punkty takim rywalom jak Raków  – spotkanie ocenia Dawid Szulczek, trener Wigier.

Raków Częstochowa - Wigry Suwałki 4:1 (1:0)

Bramki: Marcin Cebula 22, Vladislavs Gutkovskis 57, Jakub Bator 67, Sebastian Musiolik 90 – Cezary Sauczek 50

W 79. minucie Igor Sapała (Raków) nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz Wigier Hieronim Zoch obronił strzał).

Raków Częstochowa - I połowa: Branislav Pindroch - Andrzej Niewulis, Kamil Piątkowski, zawodnik testowany - Daniel Bartl, Petr Schwarz, Marko Poletanović, David Tijanić, Marcin Cebula, Patryk Kun - Felicio Brown Forbes.

II połowa: Jakub Szumski - Maciej Wilusz, Tomáš Petrášek, Daniel Mikołajewski - Piotr Malinowski, Igor Sapała, Ben Lederman, Jakub Bator (68 Mateusz Kaczmarek), Fran Tudor - Sebastian Musiolik, Vladislavs Gutkovskis.

Wigry Suwałki: Jan Balawajder (46. Hieronim Zoch) – Paweł Gierach (75. Jakub Kunicki), Grzegorz Aftyka (75. Christian Suski), Michał Ozga (75. Gabriel Romotowski), Adrian Piekarski, Bartosz Gużewski (30. Łukasz Sosnowski), Patryk Czułowski, Robert Bartczak (55. Jakub Świątek), Denis Gojko (55. Oskar Furst), Cezary Sauczek (75. Sebastian Zackiewicz), Kacper Wełniak (55. Michał Żebrakowski).

Mecz bez udziału publiczności.

Przed zaplanowanym na  29 lub 30.08. pierwszym meczem o ligowe punkty (w Suwałkach z Olimpią Elbląg) Wigry 13.08. we Wrocławiu w 1/32 Pucharu Polski zmierzą się z tamtejszą Ślęzą, a w towarzyskich meczach zmierzą się: 16.08. ze Stomilem (który od 10.08. będzie przebywał na zgrupowaniu w Suwałkach) i 22.08. z Pogonią Siedlce.

Źródło: rakow.com, tm, fot. archiwum suwalki24.pl (z meczu 2018 w Suwałkach)