14.08.2014

W trzecim wyjazdowym meczu Wigry odpadły z Pucharu Polski

Suwalczanie w 1/32 finału odpadli z rozgrywek Pucharu Polski. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka na wyjeździe i w osłabionym składzie ulegli 0:2 także pierwszoligowej Flocie Świnoujście.

Wigry wystapiły na Pomorzu bez pięciu podstawowych graczy. Zabrakło kontuzjowanych kontuzjowanych Marcina Tarnowskiego, Aleksandara Atanackovicia i Tomasza Tuttasa oraz narzekających na lekkie urazy Karola Mackiewicza i Tomasza Jarzębowskiego. Listę nieobecnych uzupełniają Darvydas Sernas, którey wciąż czeka na swoj certyfikat zTurcji oraz kontuzjowani Mateusz Romachów i David Makaradze. W prowadzonej przez Tomasza Kafarskiego ekipie gospodarzy wystapil były obrońca suwalskiego klubu Mariusz Sołowiej.

Biało-niebiescy, wśród których w wyjściowym składzie zadebiutowali bramkarz Hieronim Zoch oraz skrzydłowy Bartosz Biel, słabo rozpoczęli ten mecz. Dłużej utrzymywali się przy piłce, ale już w pierwszej połowie dali sobie strzelić dwie bramki. Dwukrotnie na listę strzelców wspisał się znany z wystepów w Wiśle Kraków Daniel Brud. Za pierwszym razem umieścił piłkę w siatce po rzucie karnym. Chwilę wcześniej bowiem Artur Bogusz w narożniku pola karnego sfaulował Sebastiana Olszara. Drugiego gola Brud dorzucił 22 minuty późńiej. Piłkarz skierował piłkę do pustej bramki, po interwencji Hieronima Zocha, który zatrzymał pierwszą sytuację, wybijając piłkę przed pole karne.

Biało-niebiescy próbowali odrobić straty i w drugiej połowie praktycznie cały czas utrzymywali się przy piłce, ale nie stwarzali sobie żadnych sytuacji. Suwalczanie popełniali dużo błędów, co wykorzystywali piłkarze Floty i wyprowadzali groźne kontry. W drugiej odsłonie Zoch dwukrotnie uratował Wigry przed stratą bramki, zatrzymując wychodzących na czyste pozycje Dawida Korta i Sebastiana Olszara.

Po wyeliminowaniu na wyjazdach UKP Zielona Góra i Rakowa Częstochowa drużyna Zbigniewa Kaczmarka chciała zrobić kolejny krok i w 1/16 podjąć już rywala z ekstraklasy. W dalekim Świnoujściu nie udało się, głównie  przez proste błędy w obronie, no i osłabiony skałd.

Porażka z Flotą była pierwszą w kadencji naszego szkoleniowca poniesioną w oficjalnym meczu.  Od końca kwietnia, pod wodza Zbigniewa Kaczmarka Wigry wygrały ostatnich siedem spotkań w II lidze oraz pucharowe potyczki w Zielonej Górze i Częstochowie, no i zremisowały ze Stomilem Olsztyn i Bytovią Bytów na zapleczu ekstraklasy.

Flota Świnoujście 2:0 (2:0) Wigry Suwałki
Bramki: 17-karny, 39' Brud.

Flota: Brljak - Stasiak, Opałacz, Sołowiej (70' Cienciała), Niewiada, Erić, Brud, Kamiński, Lisowski, Kort (75' Zieliński), Olszar (90' Marynowski).

Wigry: Zoch - Bartkowski, Wenger, Karankiewicz, Bogusz, Żebrowski (63' Karłowicz), Michałowski (63' Lauryn), Drągowski (78' Widejko), Biel, Bujalski, Radzio.

Żółte kartki: Sołowiej, Zieliński - Lauryn.