21.03.2015

Wigry – Chrobry 1:0. Inni też zagrali dla nich [wideo i zdjęcia]

Suwalscy pierwszoligowcy zasłużenie pokonali innego beniaminka z Głogowa, chociaż trzeba przyznać, że mogli zaoszczędzić sobie i kibicom nerwów. Swoje mecze przegrały broniące się przed spadkiem GKS Tychy i Pogoń Siedlce, a zremisował Widzew.

Jedyny gol meczu toczącego się przy ciągle padającym deszczu padł zaraz po przerwie. Akcją prawą stroną i dośrodkowaniem popisał się Jakub Bartkowski. Bramkarz Chrobrego Mateusz Prus nie po raz pierwszy wypuścił piłkę z rąk, a z prezentu skorzystał Łukasz Moneta. Zaraz potem, w 53 minucie za faul na Monecie, który wychodził na pozycję sam na sam, czerwoną kartką został ukarany Krzysztof Ziemniak. Wydawało się, z Wigry dobiją bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie, ale skończyło się tylko jedną kapitalną okazją, która zmarnował najaktywniejszy tego dnia na boisku Kamil Adamek.

Gospodarze stracili koncept, a na domiar złego i oni od 80 minuty grali w osłabieniu, bo drugą żółtą kartkę za odkopnięcie piłki po gwizdku zobaczył Nerijus Valskis. Drużyna z Głogowa osiągnęła przewagę. Próbowała wyrównać, ale kończyło się na skutecznych interwencjach Karola Salika, który wyłapywał górne piłki po wkopnięciach z głębi lub dośrodkowaniach gości.

- Wigry wygrały zasłużenie, a my zagraliśmy najgorszy mecz w tej rundzie – przyznaje Ireneusz Mamrot, trener Chrobrego.  – Musimy usiąść i poważnie porozmawiać, bo po zimowych wzmocnieniach miało być lepiej, a, niestety, nie jest.

Z zimowych nabytków głogowian z niezłej strony pokazał się tylko Ukrainiec Wołodymyr Hudyma, który przed przerwą ładnym strzałem zmusił Karola Salika do maksymalnego wysiłku. Zawiódł zaś bramkarz Mateusz Prus. Już w siódmej minucie Kamil Adamek okiwał go poza polem karnym, ale strzelił za lekko i piłkę zdołał wybić jeden z obrońców. Poprawka Bartosza Biela także nie znalazła drogi do siatki. Chwilę potem z ostrego kata fatalnie przestrzelil Nerijus Valskis, który nie skorzystał tego, że Mateusz Prus nie utrzymał piłki w dłoniach, „wypluł” wprost pod jego nogi. Litewski pomocnik przed samą przerwą zmarnował jeszcze dośrodkowanie Łukasza Monety.

- Dobrze, że wykorzystaliśmy chociaż jedną sytuację i możemy cieszyć się z trzech punktów, tak potrzebnych nam do zapewnienia sobie jak najszybciej pierwszoligowego bytu – mówi Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier. Jesteśmy zadowoleni, że udało się odskoczyć od drużyn znajdujących się za nami. Jedyne co martwi to to, że dobrze zagraliśmy tylko przez 60 minut. Nie wykorzystalismy okresu liczebnej przewagi, a na koniec zgotowaliśmy wszystkim nerwowe chwile.

W końcówce Wigry musiały bronić wyniku i nie dziwi, że najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany stoper Adrian Karankiewicz. Suwalczanie odskoczyli od Chrobrego na pięć punktów, a nad strefą spadkową mają już naprawdę sporą przewagę.

Wigry Suwałki - Chrobry Głogów 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 - Łukasz Moneta 51

Wigry: Karol Salik - Jakub Bartkowski, Maciej Wichtowski,  Adrian Karankiewicz,  Artur Bogusz, Bartosz Biel, Michał Kopczyński, Marcin Tarnowski (89 Kamil Lauryn), Nerijus Valskis, Łukasz Moneta (70 Kamil Zapolnik), Kamil Adamek (75 Robert Hirsz).

Chrobry: Mateusz Prus - Michał Michalec, Damian Byrtek,  Łukasz Bogusławski, Adam Samiec, Krzysztof Ziemniak, Wołodymyr Hudyma (46 Dominik Kościelniak), Mateusz Hałambiec, Damian Sędziak (88 Igor Szopa), Damian Piotrowski, Tomasz Zając (59 Marcel Gąsior).

Czerwone kartki: Nerijus Valskis (Wigry, 79. minuta za drugą żółtą), Krzysztof Ziemniak (Chrobry, 53. minuta za faul).

Żółte kartki: Valskis, Kopczyński, Bartkowski Wigry), Michalec (Chrobry).

Wyniki i pary 22. kolejki:

Sobota, 21.03.

Stomil Olsztyn - Pogoń Siedlce  3:2 (2:2)

Gole: Łukasz Jegliński 36, Tomasz Wełna 43, Dawid Szymonowicz 60 - Michał Ogrodnik 4, Vallejo 40

Miedź Legnica - GKS Tychy  2:0 (0:0)

Gol: Jorga Kadu 77, Tadas Labukas 83

Czerwona kartka (za 2. żółte): Muhamed Omić (Tychy, 66)

Widzew Łódź - Arka Gdynia  0:0

Chojniczanka Chojnice - GKS Katowice  1:0 (0:1)

Gole:Wojciech Lisowski 51 - Piotr Petasz 33

Flota Świnoujście - Dolcan Ząbki 0:1 (0:1)

Gol: Paweł Tarnowski 16

Wisła Płock - Olimpia Grudziądz  1:0 (0:0)

Gol: Michal Piter-Bucko 81

Niedziela, 22.03.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Sandecja Nowy Sącz  12:30

Bytovia Bytów - Zagłębie Lubin  13:00 (na wniosek policji przełożony z 21 na 22.03)