10.08.2015

Wigry gromią rywali: od Orła Łódź do Rozwoju Katowice

Pierwszą wygraną różnicą czterech goli suwalczanie wpisali na karty historii w sezonie 1971/72 w III lidze, kiedy to 4:0 ograli łódzkiego Orła. Ostatnie zwycięstwo różnicą czterech goli odnieśli w niedzielę 9.08.2015 w I lidze wygrywając 4:0 z Rozwojem Katowice. Najwyższe zwycięstwo na krajowym froncie to 10:0 z ... Jagiellonią II Białystok.

W historii występów Wigier w rozgrywkach krajowych (III liga i wyżej) suwalczanie w niedzielę odnieśli 27. lub 28. zwycięstwo różnicą 4 lub więcej goli. Można się spierać które, bowiem wygrany 4:0 mecz w sezonie 2012/13 w II lidze ze Stalą Rzeszów ostatecznie został zweryfikowany na 0:3 vo. Powód w Wigrach od 1 do 26 minuty zagrał jak się później okazało nieuprawniony zawodnik, a był nim ... Aleksandar Atanacković. W historii był jeszcze jeden dziwny mecz. W sezonie 2009/10 po 29 minutach gry nie z kim innym jak tylko ze Stalą Rzeszów Wigry prowadziły już 4:0, aby ostatecznie zremisować 4:4.

II liga

13.09.2008 ŁKS Łomża - Wigry  0:4 (Niewulis, Makuszewski, D. Ołowniuk, Stasiak)

23.09.2009 Wigry – Concordia Piotrków Trybunalski 4:0 (Ziļs-2, Daniel Ołowniuk, Świerzbiński)

26:05.2010 OKS 1945 Olsztyn – Wigry 0:4 (Mikulenas-2, D. Ołowniuk, Sadowski)

---------------------------------------

19.05.2010 Wigry – Stal Rzeszów 4:4, chociaż po 29 minutach i golach Mikulenasa-2, Kowalskiego i Makuszewskiego, Wigry prowadziły... 4:0 w 65. min. był już remis 4:4

15.06.2013 Wigry – Stal Rzeszów 4:0 (Makaradze, Romachów, D. Ołowniuk, Świerzbiński) – zweryfikowany na 0:3 vo (od 1 do 26 min. zagrał nieuprawniony Atanackvić)