10.03.2015

Wigry II – Znicz 4:4. Hokejowy wynik na piłkarskim boisku [zdjęcia]

Remisem 4:4 zakończył się poniedziałkowy sparing Wigier II Suwałki, wicelidera podlaskiej IV-ligi, ze Zniczem Biała Piska, ósmą drużyną III-ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. Kolejny sparing drużyna Andrzeja Spury zagra na bocznym boisku stadionu miejskiego w Suwałkach w sobotę o godz. 12.00 z Czarnymi Olecko.

O tym, że mecz zakończył się remisem zadecydowały trzy „wielbłądy” suwalczan. W pierwszej połowie „samobója” na 1:1 zaliczył Karol Petelski, w 83 min. precyzyjnym zagraniem do rywala, po którym padł gol na 3:3, popisał się Igor Legenzow. Dwie minuty później kolejny błąd defensywy Wigier II i po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i precyzyjnym strzale po ziemi Znicz prowadził 4:3. W 87. mim strzałem z rzutu karnego wyrównał David Makaradze.

Swój udział w remisie ma Patryk Sobolewski, który w II połowie popisał się trzema kapitalnymi interwencjami, ratując zespół przed utratą goli. W I połowie w bramce Znicza zagrał były piłkarz m.in. Warmi Grajewo, ŁKS Łomża i Wigier Suwałki (sezon 2008/09) Przemysław Masłowski.

- Generalnie jestem zadowolony, bo remis nie krzywdzi żadnej z drużyn, chłopcy podjęli walkę z zespołem z III ligi, włożyli w mecz wiele serca i wysiłku – podsumował spotkanie Andrzej Spura, trener Wigier II. – Był to pożyteczny sprawdzian dla obu drużyn przed inauguracją wiosennej rundy rozgrywek.

Pierwszy ligowy mecz w 2015 roku rezerwy Wigier zagrają 22 marca na własnym boisku z zajmującym 7. lokatę Ruchem Wysokie Mazowieckie. W najbliższą sobotę (godz. 12.00, w Suwałkach), suwalskiego IV-ligowca czeka jeszcze sparing z Czarnymi Olecko  (12. m-ce w gr. I warmińsko-mazurskiej IV ligi).

Wyniki dotychczasowych sparingów Wigier II: 2:0 z Mazurem Pisz, 5:1 Unią Olecko, 3:5 z Gieretem Giby; 3:2 ze Spartą Augustów, 3:5 z juniorami Wigier.

Wigry II Suwałki – Znicz Biała Piska 4:4 (2:2)

Gole: 1:0 - Zapolnik 6; 1:1 – samobójczy 11; 2:1 – Biel (z wolnego) 30; 2:2 – 33 min.; 3:2 – Szyszka; 3:3 – 83 min. 3:4 – 85 min. ; 4:4 – Makaradze 87 karny.

Wigry II Suwałki – I połowa: Zoch – Widejko, Karol Petelski, Żybura, Wasilewski, Szydłowski, Michałowski, Omilianowicz, Biel, Makaradze, Zapolnik

II połowa: Sobolewski – Widejko, Legenzow, Lauryn, Wasilewski, Szydłowski, Michałowski, Konrad Petelski, Makaradze, Szyszka, Żegaczewski.