19.03.2016

Wigry Suwałki - Arka Gdynia. Suwalczanie muszą wygrać [wyniki, tabela]

Po piątkowo-sobotnich meczach biało-niebiescy znajdują się na barażowym miejscu w tabeli. Potrzebują zwycięstwa nad wiceliderem tabeli, by przesunąć się do bezpiecznej strefy.

Niedzielne starcie w Suwałkach zapowiada sie ekscytująco. Arka, która w I lidze przegrała z Wigrami wszystkie trzy mecze musi gonić WisłęPłock, która u siebie pewnie wygrała z Miedzią Legnica. Apetyt na to, by zastąpić gdynian na drugim, premiowanym awansem miejscu ma dobrze się spisujące i powszechnie chwalone Zagłębie Sosnowiec. Podopieczni Artura Derbina dwa tygodnie temu wygrali w Suwałkach, ale dzisiaj będą czekać na potknięcie Arki na stadionie przy ul. Zarzecze.

Wigry zostały wyprzedzone przez rewelacyjnie spisujący się w tym roku Rozwój Katowice. Naszym piłkarzom zaczęła deptać po piętach Olimpia Grudziądz, która dopisała sobie trzy punkty za wlkowerem z Dolcanem Ząbki.Suwalczanie zrobia wszystko, zeby przerwać serię ośmiu kolejnych porażek na własnym boisku. Remis nie tyle nic im nie da, co ich nie interesuje. Jesienią w Gdyni wygrali 2:0, dlaczego mieliby nie powtorzyć tego wyczynu przed własną publicznoscią? Biało-niebiescy liczą na doping kibiców, ktorzy dzisiaj o 17.00 mają być dwunastym zawodnikiem Wigier.

WD

Wyniki i zestaw par 22. kolejki

Piątek, 18.03.

Wisła Płock - Miedź Legnica  2:0 (1:0)

Damian Piotrowski 34, Wojciech Łuczak 90

Żółte kartki: Forsell, Rasak (obaj Miedź)

Dolcan Ząbki - Olimpia Grudziądz 0:3 vo

Sobota, 19.03.

Stomil Olsztyn - Bytovia Bytów 0:0

GKS Katowice - Pogoń Siedlce  1:0 (0:0)

Rafał Zembrowski 74 (s)

żółte kartki: S.Duda, Wołkowicz, Práznovský, Goncerz, Szołtys, Pielorz, Kuchta - Dybiec, Świerblewski, Paczkowski.

Chojniczanka Chojnice - Rozwój Katowice  1:3 (0:1)

Patryk Mikita 62 - Adam Czerkas 32, Filip Kozłowski 85, 89

żółte kartki: Mikita, Lisowski - González, Winiarczyk, Szatan, Menzel, Wróbel, Nowak.
czerwona kartka: Wojciech Lisowski (83. minuta, Chojniczanka, za drugą żółtą).

Chrobry Głogów - Sandecja Nowy Sącz  1:1 (0:0)

Damian Sędziak 62 - Maciej Małkowski 55

żółte kartki: Lafrance, B.Machaj, Michalec, Sędziak, Drewniak - Małkowski, Szufryn.
czerwona kartka: Michał Ilków-Gołąb (48. minuta, Chrobry, za faul taktyczny)

W 49. minucie Wojciech Trochim (Sandecja) nie wykorzystał rzutu karnego (Karol Szymański obronił).