05.02.2020

Wigry Suwałki - FK Riteriai Wilno 3:0. Na pożegnanie z Mariampolem

Trzeci i ostatni tej zimy sparing w piłkarskiej hali w Mariampolu rozegrali suwalscy pierwszoligowcy. Długo się bronili, ale wysoko pokonali FK Riteriai Wilno, trzeci zespół litewskiej A Lygi, który do lutego 2019 roku miał siedzibę w Trokach i był znany jako FK Trakai.

W poprzednich dwóch sparingach w Mariampolu podopiecznym Pawła Crettiego nie udało się zdobyć gola. Biało-Niebiescy przegrali 0:1 z FK Panevezys, piątą drużyną poprzedniego sezonu oraz zremisowali 0:0 z Żalgirisem Wilno, wicemistrzem Litwy.

Po tym ostatnim, sobotnim spotkaniu Suwałki opuścili testowani bramkarz i pomocnik z Japonii, do Bytowa został wypożyczony Adrian Piekarski, wolną rękę w poszukiwaniu klubu dostał Bartosz Olszewski,  a umowę z Wigrami podpisał słowacki stoper Martin Dobrotka.

Trener Paweł Cretti miał dziś do dyspozycji 21 zawodników (Robert Bartczak jeszcze narzeka na uraz), wśród nich ośmiu nowych, których mógł zgrywać w dzisiejszym sparingu, a pozostaną mu jeszcze mecze kontrolne podczas zgrupowania w Myślenicach z Resovia Rzeszów i Wisłą Kraków.

Już w 4 minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Michał Żebrakowski, ale bramkarz Riteriai był góra w tym pojedynku.

Pięć minut później Biało-Niebiescy bili rzut rożny – bez efektu.

W 11 minucie, po zderzeniu z jednym z naszych zawodników, nastąpiła zmiana brakarza w litewskim zespole.

W 17  minucie, po rzucie wolnym zza narożnika pola karnego, gola na 1:0 dla Wigier zdobył Oskar Nowak. Po strzale z 17 metrów piłka uderzyła w poprzeczkę i wpadła do siatki.

W 40 min. za Cezarego Sauczka wszedł Michał Król. Do przerwy 1:0 dla Wigier.

Schodzą: Czułowski, Nowak, Dobrotka, Gojko, Gierach, Żebrakowski, Kąkolewski

Wchodzą: Sołdecki, Matuszewski, Oremo, Ozga, Wasilewski, Aftyka, Balawejder

W  48 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Konrad matuszewski, litewski bramkarz wypiąstkował piłkę, siedem minut później z rogu cetrował Adam Najem, ale obrońcy oddalili zaagrożenie.

W 57 minucie dwie akcję zakończone strzałami wyprowadził zespół z Wilna. Jan Balawejder był na posterunku. Zarysowała się lekka przewaga Litwinów, ale nie stworzyli oni sobie stuprocentowej sytuacji.

W 84 minucie jest 2:0 dla Wigier. Po dośrodkowaniu Grzegorza Aftyki z rzutu rożnego, podanie przedłużył Johan Oremo, a Arkadiusz Najemski posłał piłkę do siatki.

Minutę przed końcem wynik na 3:0 ustalił Johan Oremo. Akcja zaczęła się od odbioru i pieknego rajdu Mikołaja Wasilewskiego, który zagrał do Kacpra Wełniaka, a ten wyłożyl piłkę szwedzkiemu napastnikowi Wigier.

Wigry Suwałki – FK Riteriai Wilno 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 - Oskar Nowak 17, 2:0 - Arkadiusz Najemski 84, 3:0 - Johan Oremo 89.

Wigry: Dominik Kąkolewski (46 Jan Balawejder) – Paweł Gierach (46 Dawid Sołdecki), Arkadiusz Najemski, Martin Dobrotka (46 Michał Ozga), Oskar Nowak (46 Konrad Matuszewski), Cezary Sauczek (40 Michal Król),  Patryk Czułowski (46 Mikołaj Wasilewski), Adam Najem (62 Kacper Wełniak), Joel Huertas (59 Szymon Łapiński), Denis Gojko (46 Grzegorz Aftyka), Michał Żebrakowski (46 Johan Oremo).

Rezerwowi:  Jan Balawejder – Konrad Matuszewski, Michał Król, Michał Ozga, Dawid Sołdecki, Grzegorz Aftyka, Szymon Łapiński, Mikołaj Wasilewski, Kacper Wełniak, Johan Oremo.