21.03.2021

Wigry Suwałki - Garbarnia Kraków 2:0. Tych punktów brakowało nam jak tlenu

Piłkarze suwalskiej drużyny przełamali trwająca od października niemoc. Po pięciu z rzedu meczów u siebie bez zwycięstwa, pokonali plasujący się w środku tabeli zespół z Krakowa.

Na suwalskim stadionie, nad ktorym momentami szalała śnieżyca, debiutował 26-letni Elso Brito, były gracz Excelsioru Rotterdam i to własnie on w 38 minucie, kiedy zamykał akcję sunącą prawa stroną, dopadł do dośrodkowanej piłki i strzałem lewą nogą nie dał szans bramkarzowi gości.

Zaraz poi przerwie na 2:0, po wyłożeniu piłki na 11 metr przez Kamila Adamka, podwyższył Denis Gojko.

Do wyjściowej jedenastki gospodarzy wrócił Patryk Czułowski, a w oprowadzonym przez Łukasza Surmę zespole gości wystapił 34-letni Jakub Kowalski, były pomocnik Wigier, a potem piłkarz m.in. Arki Gdynia, Widzewa Łódź, Ruchu Chorzów i Górnika Łęczna.

Po ostatnich dwóch porażkach z Błekitnymi Stargard i Skrą Wigry musiały ten mecz wygrać, żeby już zupełnie nie stracić dystansu do prowadzących Górnika Polkowice i GKS-u Katowice. Górą ekipa Dawida Szulczka była jesienią w Krakowie, gdzie wygrała 3:1 po trzech golach Kamila Adamka. Własnie Kamil Adamek w Suwałkach już w 8 minucie mógł strzelić pierwszą bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył z 10 metrów w poprzeczkę. Nasz napastnik miał  dzisiaj pecha, w doliczonym czasie nie wykorzystał okazji sam na sam.

Więcej o meczu, z fotogalerią i materialem wideo, wkrótce.

Wigry Suwałki - Garbarnia Kraków 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 - Elso Brito 38, 2:0 - Denis Gojko 50

Żółte kartki: Bartłomiej Babiarz, Patryk Mularczyk (Wigry)

Wigry: Hironim Zoch – Michał Orzechowski (70. Grzegorz Aftyka), Martin Dobrotka Wojciech Kamiński, Rafał Grzelak, Elso Brito (60. Daniel Liszka), Denis Gojko (82. Cezary Sauczek),  Bartłomiej Babiarz (60. Adrian Karankiewicz), Patryk Czułowski, Patryk Mularczyk (60. Mateusz Sowiński), Kamil Adamek.

Garbarnia: Dorian Frątczak – Jakub Kowalski (60. Dawid Malik), Marek Masiuda, Donatas Nakrosius, Michał Rutkowski, Kamil Kuczak, Mateusz Duda, Grzegorz Marszalik, Jakub Janik (46. Bruno Wacławek), Daniel Morys (60. Błażżej Radwaanek), Michał Fidziukiewicz

Stal Rzeszów - Znicz Pruszków  1 : 0 (0:0)

Gol:  Ramil Mustafaev 85

Żółte kartki: Damian Kostkowski, Piotr Głowacki, Ramil Mustafaev – Szymon Kaliniec, Krystian Tabara, Krystian Pomorski, Maciej Michalski

Chojniczanka Chojnice - Olimpia Elbląg  0 : 0

Żółte kartki: Tomasz Mikołajczak, Artur Pląskowski – Patryk Burzyński, Oskar Kordykiewicz.

24:48

Pogoń została ukarana odjęciem trzech punktów za niedozwolone wspomaganie farmakologiczne zawodników w sezonie 2019/20.

Zestaw par 24. kolejki:

Sobota, 27.03.

Śląsk II Wrocław - Wigry Suwałki  13:00 (Stadion Piłkarski Oporowska)

10 goli – Sebastian Bergier (Śląsk II Wrocław),

9 goli – Kamil Adamek (Wigry) Suwałki), Szymon Skrzypczak (Chojniczanka Chojnice), Janusz Surdykowski (Olimpia Elbląg),