19.03.2022

Wigry Suwałki - Wisła Puławy 2:0. Świetna passa trwa [wideo, opinie, gole, zdjęcia]

Piłkarze suwalskich Wigier wygrali 2:0 z beniaminkiem z Puław, przedłużyli serię do czterech meczów bez porażki w rundzie wiosennej. Po raz pierwszy w tym roku nie stracili gola i umocnili się na 6., barażowym miejscu.

Biało - Niebiescy wyszli na prowadzenie po trafieniu Mateusza Sowińskiego w 21 minucie, a w drugiej połowie wynik meczu ustalił Mikołaj Łabojko. Oba gole padły po ładnych strzałach pod poprzeczkę.

Szkoleniowiec Wigier postapił w myśl zasady, że zwycięskiego składu się nie zmienia i wystawił identyczną jedenastkę, jak w poprzednim meczu w Stężycy. Zupełnie odwrotnie postąpił trener gości Mariusz Pawlak, który po ostatnich niepowodzeniach postanowił zmienić ustawienie i aż sześciu zawodników. Na ławce rezerwowych zasiedli doświadczeni gracze, m.in. Maciej Kona, Błażej Cyfert, Bartłomiej Bartosiak i Adrian Paluchowski.

Odmłodzenie zespołu Wisły niewiele dało, bowiem to Wigry starały się prowadzić grę, dłużej utrzymywały się przy piłce, a goście przeprowadzali szybkie kontrataki, z których nic nie wynikało.

W 10 minucie meczu po raz pierwszy postraszył bramkarza gości Mariusz Rybicki, ale płaski strzał zza pola karnego nie sprawił problemów Bartłomiejowi Grodeckiemu. Chwilę później czujność Hieronima Zocha sprawdził Krystian Puton, oddając mocne uderzenie z dystansu. Golkiper Wigier broniąc uderzenie napastnika gości sparował piłkę na rzut rożny.

Goście szukali swoich szans po szybkich akcjach i znów groźnie było w 20 minucie gry. Piłkę otrzymał w środku boiska Carlos Daniel, minął dwóch rywali i oddał strzał z linii 16 metra minimalnie obok lewego słupka bramki.

Widząc rozpędzających się gości, zabójczo odpowiedzieli gospodarze. Po wybiciu od bramki Hieronima Zocha, piłkę na 25. metrze przyjął Mateusz Lewandowski i zagrał na lewą stronę do Mateusza Sowińskiego. Pomocnik Wigier wbiegł z piłką w pole karne i oddał mocne, techniczne uderzenie prosto do bramki rywali. Biało - Niebiescy prowadzili 1:0 i nie musząc gonić wyniku, jak to miało miejsce w Ostródzie czy też w Stężycy, mogli z większym spokojem kontrolować to, co dzieje się na boisku.

- Początek w naszym wykonaniu był nawet niezły, ale to Wigry wypracowały sobie sytuację po fazie przejściowej. Ten mecz nie był porywający, jeśli chodzi o grę obu zespołów. I my i Wigry oddaliśmy po kilka celnych strzałów i to na pewno jest jakiś plus. Natomiast skuteczność nie była po naszej stronie - oceniał trener gości Mariusz Pawlak.

Suwalczanie większość swoich akcji rozgrywali prawą stroną boiska, gdzie sporo wolnego miejsca mieli Kacper Michalski i Mariusz Rybicki. Po ich dwójkowej akcji znów było groźnie w 30 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu futbolówkę otrzymał Rybicki i strzelił minimalnie nad poprzeczką bramki.

W 38 minucie Biało-Niebiescy mogli podwyższyć wynik. Świetnie dośrodkował piłkę Mariusz Rybicki, do której strzałem głową doszedł Mateusz Lewandowski. Strzał w środek bramki wybronił bramkarz. Minimalnie niecelnie, po stalym fragmencie, gowokowal także Rudinilson.

W drugiej połowie goście z Puław nie mieli już tylu szans na zdobycie bramki. Większość ich akcji powodowała ogromne zamieszanie w szesnastce Wigier, ale brakowało wykończenia w postaci celnych strzałów.

Suwalczanie bramkową akcję przeprowadzili w 54 minucie. Wtedy długą piłkę z własnej połowy posłał Patryk Mularczyk, przyjął ją Mariusz Rybicki i w kapitalny sposób piętką zagrał do wbiegającego w pole karne Mikołaja Łabojko. Defensywny pomocnik Wigier huknął pod poprzeczkę nie do obrony i ustalił rezultat tego spotkania.

- Nie chciałbym narzekać, bo wygrywamy 2:0 i zdobywamy 10 punktów w czterech meczach, ale w wielu prostych sytuacjach traciliśmy piłkę i sytuacje w ataku mogliśmy lepiej rozwiązać, żeby bardziej kontrolować mecz i wcześniej wyrobić sobie przewagę bramkową - komentował Grzegorz Mokry.

Liczne zmiany w ekipie gości i powrót na boisko doświadczonych graczy nie zmienił obrazu gry i puławianie nie byli w stanie strzelić bramki kontaktowej, która spowodowałaby nerwową końcówkę.

- Cieszy, że z tak dobrym zespołem w ofensywie nie straciliśmy bramki. Obroniliśmy też wiele stałych fragmentów gry, gdzie mieliśmy wcześniej z tym problem, a dzisiaj zespół z Puław stałych fragmentów miał kilka i nie stworzył sobie z tego groźnych sytuacji - zauważył szkoleniowiec Wigier.

Biało - Niebiescy odnieśli trzecie zwycięstwo w rundzie wiosennej i po raz pierwszy zagrali na zero z tyłu. Ciekawie zapowiada się więc kolejne starcie w Pruszkowie, bowiem Znicz wygrał aż 5:0 z KKS-em w Kaliszu. Spotkanie Znicz - Wigry odbędzie się w następną sobotę o godzinie 12:00.

Wigry Suwałki - Wisła Puławy 2 : 0 (1:0)

Gole: Mateusz Sowiński 21, Mikołaj Łabojko 54

Żółte kartki: Kacper Michalski – Krystian Barcik, Łukasz Wiech

Wigry: Hieronim Zoch - Kacper Michalski, Bojan Gvozdenović, Tomasz Lewandowski, Rudinilson, Patryk Mularczyk (81. Werick Caetano) - Mariusz Rybicki (69. Michał Żebrakowski), Mikołaj Łabojko (81, 77. Bartosz Prętnik), 8. Bartłomiej Babiarz, 22. Mateusz Sowiński (69. Dawid Krzyżański) - Mateusz Lewandowski (90. Kōsei Iwao).

Wisła: Bartłomiej Gradecki - Krystian Bracik (80. Dominik Banach), Łukasz Wiech, Pedro Gaio (46. Błażej Cyfert) - Dominik Cheba, Krystian Puton, Carlos Daniel, Jan Flak - Stefan Ilić (61. Bartłomiej Bartosiak), Emil Drozdowicz (61. Adrian Paluchowski), Kacper Kondracki (46. Maciej Kona).

Sędzia: Filip Kaliszewski (Gdańsk)

Sokół Ostróda - Radunia Stężyca 2 : 3 (1:1)

Gole: Dawid Wojtyra 42, 49 - Jakub Letniowski 30 (k), Janusz Surdykowski 69, Dawid Retlewski 89

W 90. minucie Damian Szuprytowski (Radunia) nie wykorzystał rzutu karnego.

Żółte kartki: Karol Turek, Dawid Wojtyra x 2 , Filip Dymerski – Dmytro Baszłaj, Jakub Letniowski, Janusz Surdykowski.

Czerwona kartka: Dawid Wojtyra (70. Sokół, za drugą żółtą)

KKS 1925 Kalisz - Znicz Pruszków 0 : 5 (0:3)

Gole: Lukáš Hrnčiar 6, Shuma Nagamatsu 24, Krystian Pomorski 37, Kamil Niewiadomski 69, Tymon Proczek 75

Żółte kartki: Bartłomiej Punto, Nikodem Zawistowski – Maciej Machalski, Krystian Pomorski, Kamil Niewiadomski.

Czerwona kartka: Bartosz Gęsior (12. minuta, KKS 1925, za faul taktyczny).

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Śląsk II Wrocław 2 : 1 (1:0)

Gole: Maciej Bortniczuk 45, Jean Franco Sarmiento 83 – Bartosz Boruń 90

Żółte kartki: Jakub Apolinarski, Wojciech Kalinowski – Filip Olejniczak

Garbarnia Kraków - Hutnik Kraków 0 : 0

Żółte kartki: Bartków, Morys, M.Duda - Hoyo-Kowalski, Drąg, Elorhan, Kieliś, Zawadzki.
Czerwone kartki: Daniel Morys (82. minuta, Garbarnia, za drugą żółtą) - Sebastian Zalepa (6. minuta, Hutnik, za faul taktyczny).

Olimpia Elbląg - Stal Rzeszów 0 : 1 (0:0)

Gol: Dominik Marczuk 51

Żółte kartki: Jan Sienkiewicz – Krystian Wrona, Bartosz Wolski, Krzysztof Danielewicz, Dominik Marczuk

10 goli – Damian Michalik (Stal Rzeszów),

9 goli – Jean Franco Sarmiento (Pogoń Grodzisk Mazowiecki), Piotr Giel (KKS 1925 Kalisz),

8 goli – Sebastian Bergier (Śląsk II Wrocław), Carlos Daniel (Wisła Puławy), Krzysztof Danielewicz (Stal Rzeszów), Michal Klec (Garbarnia), Adrian Paluchowski (Wisła Puławy), Artur Pląskowski (Chojniczanka), Daniel Szczepan (Ruch Chorzów)

7 goli – Michał Feliks (Garbarnia Kraków), Tomasz Foszmańczyk (Ruch Chorzów), Mariusz Gabrych (Znicz), Tomasz Mikołajczak (Chojniczanka Chojnice), Michał Mokrzycki (Ruch Chorzów), Szymon Skrzypczak (Chojniczanka Chojnice),

6 goli – Bartosz Bartosiak (Wisła Puławy), Łukasz Janoszka (Ruch Chorzów), Patryk Małecki (Stal Rzeszów), Jandreja Prokić(Stal Rzeszów), Jan Sienkiewicz (Olimpia Elbląg),