28.06.2020

Wigry Suwałki – GKS Bełchatów 2:4. Druga połowa to za mało, czyli prysły złudzenia [wideo i foto]

W niedzielne popołudnie w ramach 28. kolejki Fortuna 1 Ligi suwalskie Wigry, które już na dobre ugrzęzły na ostatnim miejscu w tabeli, przegrały 2:4 z broniącym się wciąż przed spadkiem GKSem Bełchatów.

To spotkanie mogłoby się potoczyć zupełnie inaczej, gdyby Biało-Niebiescy wykorzystali pierwszą w meczu dogodną sytuację i ostatnią tak groźną w pierwszej połowie. W 9 minucie gry za sprawą Michała Żebrakowskiego który popędził lewym skrzydłem Wigry wyszły z kontrą, podanie na prawej stronie pola karnego otrzymał Denis Gojko, który huknął na bramkę rywali, ale znakomicie interweniował bramkarz gości Daniel Niźnik.

W 18 minucie odpowiedzieli goście, a właściwie były gracz Wigier Krzysztof Wołkowicz, który mocnym strzałem z lewej strony zmusił Dominika Kąkolewskiego do poważnej interwencji. Dwie minuty później rajdu Małachowskiego prawym skrzydłem nie powstrzymał Mohamed Loua, i podanie na 3 metr na bramkę zamienił Patryk Winsztal, który wyprzedził Michała Ozgę i rozpoczął niedzielne strzelanie w Suwałkach.

Uderzeniem z dystansu chciał odpowiedzieć Martin Adamec, który w wyjściowym składzie zmienił Joela Huertasa. Piłka po strzale z 20 metrów przeleciała obok prawego słupka. W 27 minucie gry, faulowany był Cezary Sauczek i Wigry miały dogodną okazję do wrzutki w pole karne ze stałego fragmentu gry. Kapitalną piłkę do Michała Żebrakowskiego dograł Grzegorz Aftyka i napastnik gospodarzy strzałem głową wpakował piłkę do siatki, ale prawidłowo została odgwizdana pozycja spalona.

Była chwila na uzpełnienie płynów, a po niej z akcją ruszyli zawodnicy GKS-u,. Przy linii bocznej na powrót na boisko czekał Martin Dobrotka, który musiał zejść po wcześniejszym faulu. Tymczasem Bartosz Biel znalazł się w polu karnym Wigier i po lekkim kontakcie z chwytającym go od tyłu Oskarem Nowakiem padł na murawę. Arbiter wskazał na rzut karny, który pewnie wykorzystał Adrian Małachowski. Było już 0:2.

Gospodarze odpowiedzieli strzałem Grzegorza Aftyki bezpośrednio z rzutu wolnego, ale golkiper gości przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 37 minucie Mohamed Loua na własnej połowie boiska fatalnie zagrał piłkę w kierunku Martina Dobrotki, który się zawahał, piłkę przejął Patryk Winsztal, który popędził na bramkę i w sytuacji oko w oko z Dominikiem Kąkolewskim umieścił piłkę przy prawym słupku. Na tablicy wyników po pierwszej części spotkania widniało już 0:3.

Na drugą połowę za Loue wybiegł Patryk Czułowski, który ożywił grę suwalczan. Gospodarze zepchnęli gości do głębokiej defensywy, a po każdej stracie narzucali na rywali wysoki pressing. W 52 minucie Cezary Sauczek z prawego skrzydła zagrał piłkę przed pole karne, którą uderzył Czułowski, ale nie sprawiając zagrożenia dla bramkarza gości.

Trzy minuty później pozyskany zimą z Chełmianki Chełm Czułowski zdobył swojego drugiego gola w barwach Wigier Suwałki. Po dośrodkowaniu Grzegorza Aftyki, niepilnowany pomocnik Wigier huknął w prawe okienko bramki i zrobiło się 1:3. Rywale nie starali się odpowiedzieć, więc z kolejnymi atakami ruszyli gospodarze i w 63 minucie zewnętrzną częścią stopy uderzył zza pola karnego Robert Bartczak minimalnie obok prawego słupka bramki.

Po drugiej przerwie na uzupełnienie płynów, w 79 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Patryk Czułowski i piłka odbiła się od poprzeczki. Przed upływem regulaminowego czasu gry, kapitalnym technicznym uderzeniem z 20 metrów popisał się Artur Golański i Wigry straciły nadzieje na odwrócenie losów tego meczu.

W 90 minucie w ostatniej akcji Wigier faulowany w polu karnym był Cezary Sauczek i on sam pewnie wykorzystał jedenastkę i ustalił wynik na 2:4.

Na zwycięstwo Wigier Suwałki, ktore w ośmiu meczach rozegranych w 2020 roku zdobyły tylko 1 punkt, wciąż musimy poczekać.

Kolejne spotkanie Biało-Niebieskich już w najbliższy czwartek w Radomiu z miejscowym Radomiakiem. Początek tego meczu o godzinie 15:00.

Wigry Suwałki - GKS Bełchatów 2 : 4 (0:3)

Gole: Patryk Czułowski 55, Cezary Sauczek 90+1 (z karnego) - Patryk Winsztal 20 i 37, Adrian Małachowski 30 (z karnego), Artur Golański 88

Żółte kartki: Martin Dobrotka, Joel Huertas - Daniel Niźnik, Krzysztof Wołkowicz

Wigry: Dominik Kąkolewski - Grzegorz Aftyka, Martin Dobrotka, Michał Ozga, Oskar Nowak, Mohamed Loua (46. Patryk Czułowski), Martin Adamec (65. Joel Huertas), Robert Bartczak, Cezary Sauczek, Denis Gojko (83. Mikołaj Wasilewski), Michał Żebrakowski

GKS Bełchatów: Daniel Niźnik - Mateusz Szymorek, Michał Kołodziejski, Paweł Czajkowski, Krzysztof Wołkowicz (85. Mikołaj Grzelak), Emile Thiakane, Bartosz Biel, Patryk Winsztal (46. Przemysław Zdybowicz), Adrian Małachowski (77. Artur Golański), Mateusz Magiera, Marcin Sierczyński

Sędziował: Damian Kos (Gdańsk)

Pozostałe wyniki 28. kolejki Fortuna I ligi

Piątek, 26.06.

Chrobry Głogów - Sandecja Nowy Sącz 1 : 0 (0:0)

Gol: Adrian Benedyczak 90

Żółte kartki: Michał Ilków-Gołąb, Szymon Drewniak – Marcin Flis, Michal Piter-Bučko

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Puszcza Niepołomice 1 : 3 (1:2)

Gole: Roman Gergel 45+1 – Vladislavs Gutkovskis 19 (samobójczy), Jewhen Rodionow 27, Bartosz Żurek 74

Żółte kartki: Roman Gergel, Mateusz Grzybek – Maksymilian Sitek, Hubert Tomalski, Michał Mikołajczyk, Jakub Serafin, Marcin Orłowski

GKS 1962 Jastrzębie - Chojniczanka Chojnice 1 : 3 (0:3)

Gole: Marek Mróz 77 (z karnego) – Janusz Surdykowski 15 i 26, Mateusz Kuzimski 31

Żółte kartki: Damian Tront – Oskar Paprzycki, Radosław Janukiewicz, Bartosz Wolski

Przerwany w 27 min. na 30 minut ze względu na gradobicie w Jastrzębiu

Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole 1 : 3 (0:1)

Gole: Markas Beneta 65 - Arkadiusz Piech 5 i 71, Miłosz Trojak 62

Żółte kartki: Bartłomiej Babiarz, Markas Bemeta, Rafał Grzelak - Miłosz Trojak, Kacper Tabiś, Piotr Żemło, Patryk Janasik, Mateusz Kuchta

Sobota, 27.06.

Miedź Legnica - Warta Poznań 0 : 0

Żółte kartki: Adrian Purzycki, Patryk Makuch – Jakub Kiełb, Bartosz Kieliba, Jakub Apolinarski

Olimpia Grudziądz - GKS Tychy 2 : 4 (0:1)

Gole: Remigiusz Szywacz 65, João Criciúma 81 (z karnego) - Łukasz Grzeszczyk 40 i 59, Szymon Lewicki 63, Jan Biegański 69

Żółte kartki: Mahamed Medfai, Dominik Frelek – Wilson Kamavuaka

Stal Mielec - Radomiak Radom 2 : 0 (2:0)

Gole: Mateusz Bondzioch 6, Bartosz Nowak 34 (z karnego)

Żółta kartka: Damian Jakubik, Michał Kaput, Mateusz Cichocki (Radomiak)

Czerwona kartka: Cezary Miszta (30 min. Radomiak)

Niedziela, 28.06.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Stomil Olsztyn 2 : 0 (0:0)

Gole: Mateusz Bondarenko 58 (Stomi, gol samobójczy), Karol Danielak 63

Żółte kartki: Aleksander Komor - Jurich Carolina, Janusz Bucholc, Mateusz Bondarenko

Czołówka snajperów:

15 goli - Fabian Piasecki (Zagłębie Sosnowiec)

13 goli - Mateusz Kuzimski (Chojniczanka Chojnice),

12 goli - Karol Danielak (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Vladislavs Gutkovskis (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Omran Haydary (Olimpia Grudziądz), Patryk Mikita (Radomiak Radom),