12.08.2015

Wigry Suwałki – GKS Katowice. Zwycięzca podejmie Cracovię [u nas relacja live i wyniki]

Jeżeli biało-niebiescy w rozpoczynającym się dzisiaj o godz. 19 meczu pokonają GKS Katowice, to 23 września w 1/8 finału Pucharu Polski , także w Suwałkach zagrają z Cracovią Kraków. Zespół spod Wawelu awansował do tej fazy już wczoraj, wygrywając w Ząbkach z Dolcanem 3:2.

Zwycięstwo nad pierwszoligowcem nie przyszło Pasom łatwo. Do przerwy przegrywali 1:2, a po zmianie stron sukces zapewnił im sprowadzony przed rokiem właśnie z Ząbek Dariusz Zjawiński. Przedstawiciele ekstraklasy awansowali wczoraj w komplecie, ale wszyscy musieli mocno się natrudzić. Dopiero rzucie karnym, strzelonym w 80 minucie przez Rafała Grzelaka Korona Kielce wyeliminowała trzecioligową Wdę Świecie, która musiała stoczyć aż siedem gier, by dojść do tego etapu rozgrywek. Korona, z którą biało-niebiescy walczyli w 1/16 PP przed czterema, jest w tej samej części pucharowej drabinki co Wigry. Może przyjechać do Suwałk na ćwierćfinał pod warunkiem, że wygra z lepszym z pary Zagłębie Sosnowiec – Górnik Zabrze, a nasz zespół odprawi GieKSę i Cracovię.

Fajnie pogdybać, najpierw trzeba przeskoczyć dzisiejszą przeszkodę. Suwalczanie byli lepsi od GKS w obu ligowych spotkaniach poprzedniego sezonu, ale na inaugurację obecnego przegrali w stolicy Górnego Śląska 0:2. Zrewanżować się w Pucharze Polski ma niemal ta sama „Osiemnastka” piłkarzy, których Zbigniew Kaczmarek wybrał na niedzielny, wygrany aż 4:0 ligowy mecz z katowickim Rozwojem. W pucharach nie ma przymusu wystawienia młodzieżowca, dlatego Dominic Szyszka ustąpił miejsca Bartoszowi Bielowi. Do kilku zmian ma za to dojść w wyjściowym składzie.

Biało-niebiescy mocno liczą na wsparcie kibiców. Bilety w kasach stadionu przy ul. Zarzecze można kupować do [B1] zakończenia pierwszej połowy spotkania.