17.04.2024

Wigry Suwałki – Krypnianka Krypno 4:0. Wrzutka z rogu, bramka głową [wideo, opinie]

Po dośrodkowaniach Macieja Makuszewskiego i Kacpra Głowickiego z rzutów rożnych, gole strzałem głową zdobyli Pavlo Berezezyanskyi, Krzysztof Cudowski i Adrian Karankiewicz. Do dwóch asyst Maciej Makuszewski dorzucił trafienie z bliska, po podaniu Łukasza Trąbki.

Tak w środowy wieczór poniesiona w minioną sobotę w Grajewie pierwszą porażkę w sezonie powetowali  sobie piłkarze suwalskiej drużyny. Zrehabilitowali się przed własną publicznością, ale trzeba przyznać, że 10. W tabeli Krypnianka nie zawiesiła im wysoko poprzeczki . W odróżnieniu od poprzednich trzech spotkań tych zespołów, nie okazała się wymagającym rywalem.

W porównaniu do meczu z Warmią w Grajewie, trener Paweł Cimochowski dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie. Jakuba Kanclerza zastąpił w bramce 16-letni Michał Dębski i spisał się bez zarzutu. Pewnie wyłapał trzy czy cztery dośrodkowania i raz kapitalnie przerzucił piłkę nad poprzeczką po centrostrzale.

Miejsce Jakuba Płoszkiewicza na środku obrony zajął Pavlo Berezyanskyi, na prawym wahadle od początku grał Łukasz Trąbka, a w ataku – Krzysztof Cudowski.

Recepta gospodarzy na ten mecz nie była skomplikowana. Po wymianie podań w środku, Bartosz Gużewski czy Maciej Makuszewski prostopadłymi podaniami próbowali uruchamiać Kacpra Głowickiego, Kamiila Zalewskiego i Krzysztofa Cudowskiego. Gracze Krypnianki ratowali się wybijaniem piłki za linię końcową, a to była woda na młyn podopiecznych Pawła Cimochowskiego, którzy przećwiczyli stale fragmenty.

Maciej Makuszewski wrzucał z rogu wysokie piłki na 6-7 metr, do których nie wybiegał niski, jak na bramkarza, Kamil Ulman. Bodaj po drugim takim dośrodkowaniu Macieja Makuszewskiego, najwyżej do piłki  wyskoczył Pavlo Berezyanskyi i już po kwadransie Wigry objęły prowadzenie.

W 27 minucie było już 2:0. Maciej Makuszewski dośrodkował w podobny sposób, a wynik strzałem głową podwyższył Krzysztof Cudowski. Na 7 minut przed końcem pierwszej połowy  lewa nogą zacentrował Kacper Głowicki, a umiejętność strzału głową potwierdził Adrian Karankiewicz.

- Trzy gole stracone po stałych fragmentach mocno podcięły nam skrzydła – nie kryje Łukasz Kropiwnicki, trener Krypnianki. – Spróbowaliśmy zaatakować po przerwie, ale widać było różnicę w umiejętnościach piłkarzy obu drużyn. Miejsce Wigier jest o klasę wyżej, a nawet więcej. Życzę wam  awansu  zwrócił się do Pawla Cimochowskiego, szkoleniowca suwalskiej drużyny.

O III lidze marzy też KS Wasilków i losy awansu rozstrzygną się zapewne 5 maja w bezpośrednim spotkaniu w Wasilkowie. Do tego czasu jednak  Wigry zagrają jeszcze systemem niedziela – środa w Śniadowie i u siebie z Promieniem Mońki.

- Dlatego oszczędzam zawodników, daję szansę tym mniej grającym – mówi Paweł Cimochowski. – Po przerwie zrobiłem kilak zmian i gra trochę siadl, zdobyliśmy tylko jednego gola.

Po akcji prawa stroną i dośrodkowaniu Łukasza Trąbki, piłkę ładnie zgasił i z bliska kopnął do siatki Maciej Makuszewski.

Wigry miały okazję na piątą bramkę, ale strzały Kamila Zalewskiego pewnie bronił Kamil Ulman.

5:0 było za to w meczu KS-u Wasilków z Czarnymi Czarna Białostocka. Wigry wciąż tracą do lidera 3 punkty.

Wigry Suwałki – Krypnianka Krypno 4 : 0 (3:0)

Bramki: 1:0 – Paclo Berezyanskyi 15, 2:0 – Krzysztof Cudowski 27, 3:0 – Adrian Karankiewicz 38, 4:0 – Maciej Makuszewski 57.

Wigry: Michał Dębski – Filip Kozłowski (81 Kacper Rejterada), Pavlo Berezyanskyi, Adrian Karankiewicz, Łukasz Trąbka (74 Przemyslaw Modzelewski), Oskar Osipiuk, Bartosz Gużewski (86 Pawel Omilianowicz), Kacper Głowicki (74 Łukasz Kubrak), Maciej Makuszewski, Kamil Zalewski, Krzysztof Cudowski (65 Michał Mościcki).

Krypnianka: Kamil Ulman – Michal Szulżuk (62 Marek Garbowski), Michał Stachurski, Mateusz Butkiewicz, Michał Osypiuk, Piotr Snarski, Mikalai Charytonau (79 Aliaksei Liavontseu), Krzysztof Osypiuk (81 Mateusz Haponik), Mateusz Ruszczyk (65 Patryk Kaczyński), Patryk Ołów, Daniel Krasowski (85 Mateusz Czarnecki)