16.04.2024

Wigry Suwałki – Krypnianka Krypno. Niewygodny rywal, wskazana pomoc kibiców [u nas relacja na żywo]

Na środę, 17 kwietnia wyznaczona została 24. kolejka spotkań IV ligi. W meczu z Krypnianką suwalski zespół chce zrehabilitować się za pierwszą w sezonie porażkę w Grajewie i przy dopingu kibiców wrócić na zwycięską ścieżkę.

Biało-Niebiescy przyzwyczaili fanów, że na wyjazdach wygrywają wszystko jak leci, prowadzili z Warmia Grajewo 1:0, ale zmarnowali kolejne okazje, popełnili dwa szkolne błędy w obronie i wrócili do Suwałk z niczym. Przed własną publicznością muszą maksymalnie się zmobilizować, szybko zdobyć gola, a potem już tylko podwyższać bogaty już dorobek bramkowy i liczyć na potknięcie KS-u Wasilków.

O to będzie trudno, bo lider z Wasilkowa gra z czwartymi od końca Czarnymi Czarna Białostocka. Nadzieja w tym, że zlekceważy rywala, co się kilkukrotnie przydarzyło Wigrom w poprzednim sezonie. Przed rokiem u siebie z suwalskim zespołem zremisowała choćby Krypnianka Krypno, a je barw bronił wówczas Adrian Karankiewicz, od zimy na powrót defensor Wigier.

Krypnianka, która w tabeli plasuje się na 10. miejscu, postawiła się Biało-Niebieskim także minionej jesieni. Na własnym boisku do przerwy prowadziła 1:0. Wigry wyrównały z rzutu karnego, a zwycięską bramkę zdobyły dopiero w trzeciej minucie doliczonego czasu.

Pora, by piłkarze suwalskiego zespołu pokazali gościom z Krypna, jak wielka dzieli ich różnica. Z nadzieją na wysokie zwycięstwo zapraszamy kibiców, którym nie dane będzie zasiąść na trybunie stadionu przy ul. Zarzecze, do śledzenia naszej relacji na żywo. Początek środowego meczu godz. 18:00.