28.08.2020

Wigry Suwałki – Olimpia Elbląg 2:1. Optymistyczna inauguracja sezonu w 2 lidze [wideo i zdjęcia]

Bardzo ważne zwycięstwo, budujące zupełnie inny nastrój od tego, jaki panował po spadku z Fortuna 1 Ligi i odpadnięciu z Pucharu Polski, odnieśli piłkarze Wigier. Po dwóch golach Denisa Gojki pokonali waleczną drużynę z Elbląga.

Podopieczni Dawida Szulczka w nowych jednolitych niebieskich trykotach wyszli na to spotkanie w składzie z Hieronimem Zochem w bramce, Bartłomiejem Babiarzem w środku pola i Danielem Liszką na skrzydle za kontuzjowanego Roberta Bartczaka, który w ostatnim sparingu zerwał więzadła krzyżowe.

Linię stoperów tworzyli Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz i Martin Dobrotka. W ofensywie obok grającego z numerem 9 na plecach Kacpra Wełniaka, walczyć mieli Cezary Sauczek i Denis Gojko.

To właśnie gospodarze tego pojedynku od pierwszych minut starali się pokazać, że to oni jako spadkowicz rozdają karty. Już w 6 minucie gry, po rzucie rożnym dwukrotnie pod bramką zagroził kapitan Wigier – Adrian Karankiewicz, ale dobrze ustawiony bramkarz Olimpii nie dał się zaskoczyć.

Chwilę później, całkowicie zepchnięty do głębokiej defensywy zespół Olimpii już przegrywał. W 11 minucie po koronkowej akcji rozprowadzonej przez Wełniaka, piłkę do Denisa Gojki wyłożył Cezary Sauczek i pomocnik Wigier w sytuacji sam na sam płaskim strzałem pokonał golkipera gości Pawła Rutkowskiego.

Biało–Niebiescy nie zwalniali tempa i szybko chcieli trafić po raz drugi. W 18 minucie po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Daniela Liszki, futbolówkę głową musnął Kacper Wełniak, ale zbyt słabo, by pokonać bramkarza.

W 21 minucie pierwszą groźną akcje przeprowadzili goście i w polu karnym faulował Adrian Piekarski. Arbiter słusznie podyktował jedenastkę, którą pewnie wykorzystał były gracz Wigier, Kamil Wenger. Obrońca gości w Biało-Niebieskich barwach rozegrał półtora sezonu i po wyleczeniu kontuzji przeniósł się właśnie do drużyny Olimpii, gdzie rozgrywa swój czwarty sezon.

Goście chcieli pójść za ciosem i kilka minut później wyszli z kontratakiem. Po szarży na prawym skrzydle Dawid Jabłoński wdarł się w pole karne i strzelił prawą nogą z ostrego kąta. Na nasze szczęście bardzo niecelnie.

Od tego momentu gra się wyrównała i groźnie jedynie było po uderzeniach z dystansu. Dwukrotnie nad poprzeczką przeniósł piłkę Patryk Czułowski i raz do interwencji zmusił bramkarza Cezary Sauczek.

W drugiej odsłonie po akcji Wigier znów pachniało golem, w trudnej pozycji do strzału głową doszedł Kacper Wełniak, ale uderzenie przeleciało nad poprzeczką. W 55 minucie role się odwróciły i to napastnik Wigier posłał piłkę na wolne pole do Denisa Gojki, który popędził na bramkę i technicznym strzałem przerzucił piłkę nad bezradnym bramkarzem Olimpii. Wigry prowadziły 2:1 i tego zwycięstwa już nie oddały.

- To, że strzeliłem dwie bramki nie znaczy, że osiądę na laurach. Idziemy za ciosem. Będą liczby, będą bramki i asysty, ale na pierwszym miejscu zawsze jest zespół – kwitował na gorąco po meczu Denis Gojko.

Po godzinie gry do wyrównania mogli doprowadzić gracze Olimpii. Groźny strzał z pola karnego instynktownie obronił Hieronim Zoch, a dobitkę wślizgiem na linii bramkowej zablokował wszędobylski Adrian Karankiewicz.

- Przeciwnik postawił trudne warunki, naprawdę musieliśmy dużo zdrowia zostawić na boisku, żeby te trzy punkty zostały w Suwałkach. – komentował po meczu Dawid Szulczek, szkoleniowiec suwalczan.

W ostatnich minutach gospodarze sprytnie kradli cenny czas gościom, utrzymując się przy piłce i szukając okazji na strzelenie bramki, która zamknęła by to spotkanie. W doliczonym czasie gry piłkę meczową miał na głowie Kamil Adamek, ale po jego strzale z bliskiej odległości piłka trafiła prosto w ręce Pawła Rutkowskiego.

Po pierwszym domowym meczu i zwycięstwie w drugiej lidze teraz czas na spotkanie wyjazdowe. Biało – Niebiescy w niedzielę, 5 września zagrają w Stargardzie Szczecińskim z miejscowymi Błękitnymi.

- Pojedziemy do Stargardu wcześniej, bo ten mecz jest o 13:00, dlatego czeka nas nocna wyprawa. Nie ma co ukrywać, że jedziemy, by realizować swoje cele, czyli strzelić o jedną bramkę więcej niż przeciwnik – Zapowiada trener Wigier Dawid Szulczek.

Wigry Suwałki - Olimpia Elbląg 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 - Denis Gojko 10, 1:1 - Kamil Wenger 22-karny, 2:1 - Denis Gojko 55

Żółte kartki: Adrian Piekarski (Wigry), Tomasz Sedlewski (Olimpia). Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn). Widzów: 1000.

Wigry Suwałki: 30. Hieronim Zoch - 6. Grzegorz Aftyka, 4. Martin Dobrotka, 34. Adrian Piekarski, 44. Adrian Karankiewicz, 23. Daniel Liszka - 90. Denis Gojko (90, 89. Bartosz Gużewski), 94. Patryk Czułowski (85, 5. Michał Ozga), 8. Bartłomiej Babiarz, 10. Cezary Sauczek (66, 11. Paweł Gierach) - 9. Kacper Wełniak (65, 28. Kamil Adamek).

Olimpia Elbląg : 12. Paweł Rutkowski - 23. Michał Kiełtyka, 2. Tomasz Lewandowski, 5. Kamil Wenger, 16. Tomasz Sedlewski - 17. Dawid Jabłoński (85, 3. Łukasz Sarnowski), 22. Klaudiusz Krasa, 21. Wojciech Zyska (70, 8. Michał Ressel), 45. Marcin Bawolik (65, 10. Karol Styś) - 11. Orest Tkaczuk (78, 25. Eryk Filipczyk), 28. Janusz Surdykowski.