03.02.2023

Wigry Suwałki – Pomorzanka Sejny. Derbowy sparing z personalnymi podtekstami

Jeżeli aura nie spłata figla, w sobotę, 4 lutego o godz. 11:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią Szkoły Podstawowej nr 10 rozpocznie się mecz kontrolny suwalskiego czwartoligowca z występującą w klasie okręgowej drużyną z Sejn.

Oba zespoły znajdują się na różnych etapach przygotowań. Wigry rozpoczęły je 9 stycznia, a Pomorzanka dwa tygodnie później. W pierwszym sparingu Biało-Niebieskich z Mazurem Ełk, wygranym 11:0, wystąpiło dwóch 17-latków, wypożyczonych na ten sezon do Sejn – Leon Poniatowski i Dawid Andruszkiewicz (na zdjęciu), który zdobył dla Wigier jedną z bramek. W tę sobotę obaj zagrają już w drużynie Pomorzanki, do której zimą przenieśli się z Suwałk Wojciech Mickiewicz i Tomasz Rytelewski.

- Chcemy, żeby Dawid Andruszkiewicz i Leon Poniatowski grali jak najwięcej i w Sejnach mają oni taką możliwość – mówi Łukasz Jutkiewicz, prezes Wigier.

Przypomnijmy, że na początku swojej kariery do Pomorzanki wypożyczany był Kamil Lauryn, dzisiaj trener Wigier. Szkoleniowiec Pomorzanki Karol Piaścik to również wychowanek Wigier.

Oprócz wspomnianych Wojciecha Mickiewicza i Tomasza Rytelewskiego, suwalską drużynę po rundzie jesiennej opuścili  Gabriel Romatowski, Wojciech Łada i Paweł Stasiński. Zespół Kamila Lauryna wzmocnili natomiast Bartosz Gużewski i Jakub Płoszkiewicz (obaj ostatnio Olimpia Zambrów), Eduard Serbuł i Mariusz Bucio (obaj Mamry Giżycko), Kacper Babkowski (powrót z Polonii Warszawa), Kacper Rejterada (powrót po kontuzji), Paweł Fajkowski (Verta Suwałki) i testowany belgijski napastnik Jeffrey Allotey.

- W sparingu z Pomorzanką zobaczymy jeszcze testowanych pomocnika i napastnika – zapowiada Łukasz Jutkiewicz.

Wigry rozegrały już mecz kontrolny nie tylko z Mazurem, ale i z Suduvą II Mariampol, której uległy 0:1. Do piłkarskiej hali w Mariampolu wrócą 24 lutego na sparing z FK Alytus (Olita). Pierwotnie, tego dnia Biało-Niebiescy mieli mierzyć się z Romintą Gołdap, ale spotkają się z nią 4 marca, tydzień przed inauguracją rundy wiosennej.

Wojciech Drażba

Fot. Suwalki24.pl

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.18.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie