11.09.2020

Wigry Suwałki – Skra Częstochowa 2:1. Na kłopoty Kamil Adamek [opinie, wideo, zdjęcia]

W pierwszym meczu 3. kolejki II ligi piłkarze suwalskich Wigier pokonali ekipę Skry Częstochowa 2:1. Bohaterem tego spotkania był Kamil Adamek, który najpierw wyrównał, a chwilę później dał Wigrom prowadzenie i zwycięstwo.

Wystarczyły skuteczne dwie minuty popisu snajpera, który po raz pierwszy zagrał w wyjściowym składzie , aby drugi komplet punktów gospodarze zdobyli przed własną publicznością.

Biało–Niebiescy po porażce 0:1 w Stargardzie z Błękitnymi, do tego spotkania wyszli z bojowym nastawieniem, wysokim pressingiem, by zaatakować rywala od pierwszych minut. Dwukrotnie strzałami z dystansu próbował wystraszyć golkipera gości Patryk Czułowski, a w boczną siatkę bramki z rzutu wolnego trafił Bartłomiej Babiarz.

Zdobyciem bramki przez zawodników Wigier Suwałki w meczu ze Skrą Częstochowa mocno zapachniało po 20 minutach gry. Na strzał z linii pola karnego zdecydował się Denis Gojko i golkiper Skry sparował piłkę na słupek. Nie minęła minuta, a strzał w kierunku bramki oddał Cezary Sauczek, jednak piłka poszybowała minimalnie nad spojeniem słupka z poprzeczką.

Ataki Wigier ustały i do gry doszli goście. Po pół godzinie, dośrodkowanie z prawego skrzydła doszło do niepilnowanego Kamila Wojtyry, na szczęście częstochowski napastnik źle przyjął futbolówkę. 5 minut później w dobrej sytuacji niecelnie głową uderzył Dawid Niedbała. Jeszcze groźniej było w 38 minucie. Na strzał z dystansu odważył się Lucjan Zieliński i Hieronim Zoch popisał się doskonałą interwencją przenosząc piłkę nad poprzeczką.

Do przerwy bramki nie padły, piłkarsko lepiej wyglądali podopieczni Dawida Szulczka.

Chwilę po wznowieniu gry od środka, akcję gości faulem przerwał jeden ze stoperów Wigier. Świetnie wrzuconą piłkę w pole karne wykorzystał grający wcześniej na boiskach A-klasy i IV Ligi Kamil Wojtyra i strzałem głową z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Zapachniało niemiłą dla suwalczan niespodzianką

- Tracimy gola po stałym fragmencie gry, była to bolączka w zeszłym sezonie. Teraz jest lepiej, natomiast nie idealnie – komentował straconą bramkę szkoleniowiec Wigier Dawid Szulczek.

Wigry nie mając nic do stracenia rzuciły się do odrabiania strat, a Skra Częstochoiwa postawiła na „obronę Częstochowy”. W 55 minucie Denis Gojko zbyt słabo przerzucił piłkę nad wybiegającym w pole karne bramkarzem i futbolówkę przed bramką wybił obrońca - Adam Mesjasz. Goście czekając na okazję do przeprowadzenia kontrataku skutecznie blokowali strzały Babiarza, Czułowskiego i zatrzymywali dryblingi Denisa Gojki. W 74 minucie pod indywidualnym ataku i strzałem Piotra Noconia piłkę „do koszyczka” złapał Hieronim Zoch.

Gospodarze nie mogli sforsować muru Skry aż do 76 minuty, kiedy w pole karne dośrodkował Denis Gojko, tam piłkę przepuścił jeden z obrońców Skry i w trudnej sytuacji strzeleckiej napastnik Wigier – Kamil Adamek wślizgiem doprowadził do wyrównania. Minęły dwie minuty, a kibice na stadionie znów skandowali nazwisko AADAMEKK!! Zawodnik Wigier wykorzystał błąd defensorów i bezpańską piłkę huknął pod poprzeczkę nie dając Biegańskiemu szans na interwencję.

- Pojawiłem się w Wigrach po to, aby Wigry wróciły jak najszybciej do I ligi – krótko podsumował strzelec dubletu.

Podopieczni Dawida Szulczka tego prowadzenia już nie oddali, a wynik mogli nawet podwyższyć. W 85 minucie po rzucie rożnym na bliższy słupek piętką strzelał Adamek, ale wybronił to bramkarz Skry. Do zdobycia hat-tricka w wykonaniu Kamila Adamka zabrakło naprawdę niewiele.

- Z przebiegu meczu zdecydowanie zasłużyliśmy na zwycięstwo. Cieszymy się, że odblokowaliśmy się jeżeli chodzi o skuteczność w końcówce meczu. Dzisiaj każdy z zawodników dał maksa, oddał serce i motto "Charakterne Wigry" było dzisiaj widoczne na boisku – podsumował Dawid Szulczek.

Gospodarze losy meczu mogli zamknąć znacznie wcześniej, gdyby do gry nie wkradła się nerwowość. Na szczęście zimną krew pod bramką Skry zachował doświadczony i doskonale znany w Suwałkach pozyskany tego lata 31 letni Kamil Adamek.

- Zabrakło nam troszkę konsekwencji przy tych straconych bramkach. Czekaliśmy w niskiej obronie, żeby skontrować przeciwnika na 0:2. Niestety taka kontra nie przyszła. Dostaliśmy bramki po naszych błędach, ale taki jest sport – komentował po meczu szkoleniowiec Skry Marek Gołębiewski.

Zdobyte 6 punktów w trzech spotkaniach napawa optymizmem przed kolejnym ligowym starciem. W najbliższą sobotę, 19 września Wigry Suwałki zmierzą się z Garbarnią Kraków. Już teraz zapraszamy do śledzenia naszej relacji z tego spotkania.

Adrian Milewski

Zestaw par 3. kolejki

Piątek, 11.09.
Wigry Suwałki – Skra Częstochowa 2 : 1 (0:0)

Gole: Kamil Adamek 76 i 78 – Kamil Wojtyra 50

Żółte kartki: Adrian Piekarski – Piotr Nocoń

Wigry: Hieronim Zoch - Michał Ozga, Martin Dobrotka, Adrian Piekarski (67. Kacper Wełniak), Adrian Karankiewicz, Daniel Liszka (75. Paweł Gierach) - Denis Gojko (84. Łukasz Bogusławski), Patryk Czułowski, Bartłomiej Babiarz, Cezary Sauczek - Kamil Adamek.

Skra: Mikołaj Biegański - Rafał Brusiło, Mariusz Holik, Adam Mesjasz, Radosław Gołębiowski - Lucjan Zieliński (73. Jakub Sinior), Adam Olejnik, Karol Noiszewski, Piotr Nocoń (82. Stanisław Muniak), Dawid Niedbała (88. Wojciech Słomka) - Kamil Wojtyra.

2:6

Pogoń Siedlce została ukarana odjęciem sześciu punktów za niedozwolone wspomaganie farmakologiczne zawodników w sezonie 2019/20.

3 golr - Kamil Wojtyra (Skra Częstochowa),

2 gole Kamil Adamek (Wigry) Suwałki), Mateusz Baszak (Górnik Polkowice), Denis Gojko (Wigry Suwałki), Dawid Olejarka (Stal Rzeszów), Kacper Sezonienko (Bytovia Bytów), Michał Skóraś (Lech II Poznań), Piotr Stawarczyk (Hutnik Kraków), Jan Sýkora (Lech II Poznań), Filip Wójcik (Motor Lublin)

1 gol - Przemysław Antoniak (Hutnik Kraków), Sebastian Berger (Śląsk II Wrocław), Bartosz Brodziński (Pogoń Siedlce), Piotr Ceglarz (Motor Lublin), Szymon Emche (Chojniczanka), Piotr Giel (Bytovia Bytów), Piotr Janczukowicz (Olimpia Grudziadz), Mateusz Klichowicz (Chojniczanka Chojnice), Filip Kozłowski (GKS Katowice), Adrian Łyszczarz (Śląsk II Wrocław), Maciej Machalski (Znicz Pruszków), Mateusz Majewski (KKS 1925 Kalisz), Serhij Napołow (Chojniczanka Chojnice), Piotr Okuniewicz (Sokół Ostróda), Bartłomiej Olszewski (Pogoń Siedlce), Mateusz Ozimek (Hutnik Kraków), Krystian Pieczara (Stal Rzeszów), Błażej Radwanek (Garbarnia Kraków), Wojciech Reiman (Stal Rzeszów), Oskar Ryk (Błękitni Stargard), Mathieu Scalet (Śląsk II), Eryk Sobków (Górnik Polkowice), Łukasz Szramowski (Lech II Poznań), Krzysztof Świątek (Hutnik Kraków), Paweł Tarnowski (Znicz Pruszków), Ernest Terpiłowski (Górnik), Orest Tkaczuk (Olimpia), Robert Tunkiewicz (KKS 1925 Kalisz), Marcin Urynowicz (GKS Katowice), Kamil Wenger (Olimpia Elbląg), Robert Ziętarski (Chojniczanka Chojnice), Michał Zimmer (Sokół Ostróda).