Kasy biletowe zostaną otwarte dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania. Na widowni ma zasiąść były selekcjoner Jerzy Engel. Fani z Klubu Kibica Wigier wrócą na „swój” sektor na odkrytą trybunę.
Co prawda sporadycznie, ale jeszcze docierają do nas pytania, "o co chodzi" z tą godziną 19:47. Nawiązuje ona do daty założenia suwalskiego klubu – 1947 r. Za dwa lata Wigry obchodzić będą 80-lecie, oby już w wyższej klasie rozgrywkowej.
- Krok po kroku będziemy dążyć do tego, by klub wrócił tam, gdzie był, czyli najlepiej na zaplecze Ekstraklasy – mówi Dariusz Mazur, który od kilku tygodni znowu kieruje pracami zarządu Wigier. – Chcemy, by w każdym meczu piłkarze dawali z siebie wszystko, do końca walczyli o zwycięstwo. Liczymy, że w tworzeniu widowiska pomagać im będą kibice.
W piątek będzie ku temu doskonała okazja, bo do Suwałk przyjeżdża lider. Dzięki okazałemu zwycięstwu na inaugurację nad Mławianką Mława 6:2, została nim Ząbkovia Ząbki. Zespół z Ząbek jest beniaminkiem, który awansował do Betclic 3 Ligi po wygranej w barażach z Olimpią Zambrów 5:0. Na prawym wahadle występuje w nim Paweł Gierach, który w Wigrach grał w I i II lidze.
Suwalski klub poinformował dzisiaj o pozyskaniu równie doświadczonego piłkarza. To 25-letni stoper Mateusz Machała, wychowanek Ruchu Chorzów, który grał też w Zagłębiu Sosnowiec, Skrze Częstochowa, a ostatnio w trzecioligowej Avii Świdnik.

- To utalentowany, inteligentny piłkarz, który ma coś do udowodnienia - mówi Dariusz Mazur. – Dzięki jego przyjściu, zwiększy się rywalizacja o miejsce w wyjściowym składzie. Myślimy jeszcze o wzmocnieniu formacji ofensywnych. Drużyna ma się rozwijać.
Mateusz Machała jest ósmym zawodnikiem sprowadzonym tego lata do Suwałk. Jest szansa, że w piątek trener Paweł Cimochowski będzie miał też do dyspozycji wracających do zdrowia Kacpra Głowickiego i Eryka Matusa, których zabrakło przed tygodniem w Białymstoku w przegranym 1:3 meczu z rezerwami Jagiellonii.
Wigry zawalczą o pierwsze zwycięstwo, beniaminek z Ząbek będzie chciał podtrzymać świetną passę. Kibice, którym w piątkowy wieczór nie dane będzie zasiąść na trybunach stadionu przy ul. Zarzecze, będą mogli oglądać transmisję z komentarzem Andrzeja Kaszkiela. My natomiast tradycyjnie zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo.
Wojciech Drażba
Fot. Archiwum Suwalki24.pl
Pary 2. kolejki
Piątek, 8 sierpnia
Lechia Tomaszów Mazowiecki - Jagiellonia II Białystok 19:23
Wigry Suwałki - Ząbkovia Ząbki 19:47
Sobota, 9 sierpnia
GKS Wikielec - KS Wasilków 14:00
ŁKS Łomża - Widzew II Łódź 15:00
GKS Bełchatów - Broń Radom 17:00
Mławianka Mława - Legia II Warszawa 17:00
Olimpia Elbląg - Warta Sieradz 17:00
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - KS CK Troszyn 17:00
Niedziela, 10 sierpnia
Wisła II Płock - Znicz Biała Piska 12:00








