04.01.2022

Wigry Suwałki już bez Roberta Bartczaka i Kamila Adamka. Brazylijski Hiszpan do ofensywy

Przynajmniej 7 zawodników pożegna się zimą z Suwałkami. Wiosną Wigry rozegrają tylko 14 spotkań, kadra zespołu nie musi być zbyt szeroka, ale ma być mocniejsza.

Wśród czterech piłkarzy, którzy zdecydowali rozwiązać umowy za porozumieniem stron znaleźli się dwaj bardzo cenieni wcześniej gracze. 25-letni Robert Bartczak, który podczas dwóch sezonów w biało-niebieskich barwach w 1. Lidze zanotował 33 i 34 spotkania, po spadku do 2. Ligi zerwał więzadła i w poprzednich rozgrywkach nie grał prawie wcale, a jesienią, po kolejnej kontuzji, wybiegał na murawę głownie jako rezerwowy 9-krotnie. Kamil Adamek, najlepszy snajper Wigier w pierwszoligowej historii, półtora roku temu wrócił do 2-ligowych już Suwałk i  w poprzednim sezonie zdobył 13 goli. Do obecnego sezonu 33-letni napastnik przystąpił bez przygotowań, bo poszukiwał klubu bliżej rodzinnego Śląska, i nie potrafił już znaleźć formy i skuteczności.  

Umowy rozwiązali też junior Kacper Gruszczyński, który wrócił do Anglii  i Holender Fahd Aktou. Okres wypożyczenia skończył się Krystianowi Ogrodowskiemu z Korony Kielce. Wypożyczony z tego samego klubu Piotr Pierzchała dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Kolejnemu młodzieżowcowi, Kacprowi Zaborskiemu wypożyczenie skróciła Pogoń Szczecin.

Wigry chciałyby natomiast zatrzymać Kacpra Michalskiego, ale nie wiadomo jeszcze, czy Górnik Zabrze zgodzi się na przedłużenie wypożyczenia tego wyróżniającego się na boiskach eWinner 2. Ligi prawego obrońcy.

W Suwałkach nie błysnął Joao Criciuma, ale miejsce na rozegraniu lub w napadzie może zająć inny Brazylijczyk, 22-letni Werick Caetano. Ofensywny, dobry technicznie zawodnik występował przez cały 2021 rok w Miedzi II Legnica, którą jesienią trenował Grzegorz Mokry. Obecny szkoleniowiec Wigier z pozyskaniem Wericka Caetano, który posiada także hiszpański paszport, gdyż jako 15-latek trafił do szkółki FC Barcelona, a potem grał w juniorskich drużynach dwóch innych tamtejszych klubów, wiąże duże nadzieje.

- Podczas dwuletniego pobytu w Barcelonie Werick został dobrze przygotowany pod względem taktycznym – opowiada Grzegorz Mokry. – W Legnicy trenował z pierwszym zespołem Miedzi, z której zostanie do nas wypożyczony.

Dodajmy jeszcze, że przed przyjazdem do Polski Werick Caetano występował w młodzieżowym zespole angielskiego Reading.

- Z ofensywnym pomocnikiem z Brazylii kontrakt podpiszemy w środę – informuje Marek Wołągiewicz, wiceprezes i dyrektor Wigier. - Chcemy jeszcze sprowadzić obrońcę i środkowego napastnika.

Suwalski drugoligowiec cały czas rozgląda się za młodzieżowcami. Od poniedziałku sprawdzany będzie 20-letni bramkarz Wisły Płock Michał Oczkowski, który ani razu nie zagrał na ekstraklasowych boiskach. Kolejni młodzi gracze będą trafiać na testy po powrotach ze zgrupowań drużyn PKO Ekstraklasy czy Fortuna 1. Ligi, które dokonają pierwszej selekcji swoich kadr.

Suwalski drugoligowiec przygotowania do wiosennej rundy rozpocznie od środowego (5 stycznia) treningu na sztucznym boisku Szkoły Podstawowej nr 10.

- W czwartek i piątek przeprowadzimy badania motoryczne, potem wracamy na boisko, od poniedziałku będziemy już trenować dwa razy dziennie, a w piątek, 15 stycznia zagramy pierwszy sparing – mówi Grzegorz Mokry.

Wszystkie siedem meczów kontrolnych Biało-Niebiescy rozegrają na wyjeździe, żeby nauczyć się wygrywać na obcych boiskach. Kolejnymi ich rywalami będą FA Siaulai (15 stycznia), Legionovia Legionowo (22 stycznia), Suduva Mariampol (22 stycznia), Żalgiris Wilno (29 stycznia), FK Poniewież (5 lutego), Jagiellonia II Białystok (12 lutego) i Legia II Warszawa (19 lutego).

- Szczególnie wartościowe powinny być sparingi w halach piłkarskich na Litwie, z zespołami tamtejszej ekstraklasy – uważa Grzegorz Mokry. – Oby tylko pandemia nie pokrzyżowała nam wyjazdowych planów.

 Wojciech Drażba

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
01.24.2022 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4741 4.5645
USD 0.00% 3.9437 4.0233
GBP 0.00% 5.3827 5.4915
CHF 0.00% 4.3110 4.3980
22.01.2022

Pracownik biurowy

21.01.2022

OKAZJA

Dodaj nowe ogoszenie