03.01.2021

Wigry Suwałki pozwoliły dla kilku zdobyć doświadczenie. Osiem II-ligowych klubów zmieniło trenerów

Nowych szkoleniowców zatrudniło ostatnich pięć drużyn w tabeli, a także celujące w awans, choćby z baraży, Bytovia Bytów, Motor Lublin i Stal Rzeszów.

W uchodzącej za bogatą Stali Rzeszów Krzysztofa Łętochę zastąpił w grudniu Daniel Myśliwiec. 

W jeszcze bogatszym Motorze Lublin Mirosław Hajdo został zastąpiony przez Marka Saganowskiego, byłego napastnika i II trenera Legii Warszawa. Marek Saganowski rolę asystenta powierzył Arielowi Jakubowskiemu, który w sezonie 2018/2019 krótko był trenerem Wigier. Dyrektorem sportowym lubelskiego klubu jest Michał Żewłakow.

Wspomiany Ariel Jakubowski późną jesienią 2018 w Suwałkach zastapił Kamila Sochę (na zdjęciu), który po odejściu z Wigier trenował Pogoń Siedlce, ostatnio po raz kolejny pracowal w Piaście Żmigród, a teraz został trenerem Bytovii Bytów

A teraz o klubach z dolnej części tabeli. Nowym trenerem Hutnika Kraków został Szymon Szydełko, który do października prowadzil druzyne Stali stalowa Wola 

Trenerem rezerw Lecha Poznań jest 31-letni Artur Węska. Zajął on miejsce Rafała Ulatowskiego, który pozostaje dyrektorem Akademii Piłkarskiej Kolejorza.

Artur Węska do grudnia pracował w Zniczu Pruszków. W jednym meczu Znicz poprowadził Daniel Kokosiński, którego zastąpił 35-letni Piotr Kobierecki, w zeszłym sezonie szkoleniowiec  rezerw Legii Warszawa, a w przeszłości juniorskich zespołów Legii.

Tuż przed końcem rundy jesiennej do zmiany trenera doszło w Olimpii Grudziądz. Na poczatku grudnia byłego trenera Wigier, Pawła Crettiego zastąpił Mikołaj Raczyński.

Aż dwie zmiany w trakcie rundy zaszły w kolejnej Olimpii - Elbląg. Łukasza Kowalskiego już 5 października zastąpił Dariusz Kaczmarczyk, a po niespełna miesiącu (2 listopada) jego miejsce zajął Jacek Trzeciak.

W sztabie szkoleniowym suwalskich Wigier w nowym roku zabraknie zaś Waldemara Warchoła. Asystent Dawida Szulczka odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne miał ważną umowę do końca grudnia 2020 r.  

WD

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
01.27.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.13% 4.5000 4.5910
USD 0.18% 3.7010 3.7758
GBP 0.30% 5.0794 5.1820
CHF 0.03% 4.1704 4.2546
Dodaj nowe ogoszenie