02.03.2024

Wigry Suwałki U19 – Escola Varsovia 0:1. Niech to będzie zły początek miłej przygody [zdjęcia]

Po czterech latach przerwy, juniorzy starsi suwalskiego klubu znowu rywalizują w Makroregionalnej Lidze U19. Awansowali do niej jesienią, kiedy wygrali ligę wojewódzką.

Na „dzień dobry” nowym rozgrywkom, na dobrze przygotowanym boisku bocznym stadionu przy ulicy Zarzecze 17-18-letni (jeszcze młodsi są 16-letni Bruno Sowulewski i 15-letni rezerwowy bramkarz Kuba Iwanowski) podopieczni trenerów Tomasza Chmielewskiego i Dariusza Szmajdy okazali się minimalnie słabsi od piłkarzy Escoli Varsovia Warszawa. Jedyny gol w tym meczu padł w drugiej połowie.

Spotkanie oglądali trenerzy pierwszej drużyny Wigier Paweł Cimochowski i Dariusz Koncewicz, gdyż bramkarz Maciej Aleksandrowicz, Beniamin Przełomski i Kacper Rejterada występują także w IV lidze seniorów, a kolejni wychowankowie mają duże szanse na to, żeby do nich dołączyć.

Więcej z gry miała Varsovia, która dłużej była przy piłce, ale gospodarze mogli ją pokonać. W pierwszej połowie nie wykorzystali kilku groźnych kontrataków. Chyba najlepszą okazję do zdobycia gola na 1:0 miał Jacob Suprun, który ładnie wybiegł do sytuacji sam na sam, ale przegrał pojedynek z bramkarzem gości.

Pierwszym liderem został UKS SMS Łódź, a oprócz niego rywalami Biało-Niebieskich będą jeszcze Ursus Warszawa,  ŁKS Łódź, Stomil Olsztyn. MOSP Białystok i Mamry Giżycko.

Wigry Suwałki – Escola Varsovia Warszawa 0 : 1 (0:0)

Wigry: Maciej Aleksandrowicz – Beniamin Przełomski, Michał Barszczewski, Adam Minkiewicz, Michał Makowski, Jakub Guzewicz, Krystian Bobrowski, Bruno Sowulewski, Jakub Buraczewski, Kacper Rejterada, Jacob Suprun.

Rezerwa: Kuba Iwanowski – Wiktor Sowulewski, Karol Kamiński, Marcel Jaworowski, Jakub Konopko, Oleksii Bosenko, Jakub Gibas, Krzysztof Gajewski, Szymon Jóźwik.