21.02.2015

Wigry Suwałki w Turcji. Rozbili Rosjan 5:0

W swoim drugim sparingu na zgrupowaniu w Turcji suwalski pierwszoligowiec rozgromił 5:0 FK Dołgoprudnyj, zespół występujący na trzecim poziomie rozgrywek w Rosji. Wszystkie gole padły w I połowie spotkania.

Po dwa gole dla biało-niebieskich strzelili Kamil Zapolnik i Nerijus Valskis, a jednego Łukasz Moneta. Od 80. minuty, kiedy za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Adrian Karankiewicz (na zdjęciu od prawej), zespół Zbigniewa Kaczmarka grał w osłabieniu.

Był to już 10. sparing bialo-niebieskich w tym roku. Wigry pozostają niepokonane w meczach kontrolnych, ale pokazują w nich niepokojącą prawidłowość. Dobrze prezentują się tylko do przerwy. Po zmianie stron i większości zawodników, w grę suwalczan wkrada się chaos. Tak było i w starciu z Rosjanami, ktorzy w drugiej odsłonie byli już równorzędnym rywalem. Przypomnijmy, że w ostatni wtorek Wigry wygrały 3:1  w Alanyi z ukraińską Aleksandrią, liderem zaplecza tamtejszej ekstraklasy.

Wigry Suwałki - FK Dolgoprudnyj 5:0 (5:0)

Bramki: 1:0 - Zapolnik 4, 2:0 - Valskis 15, 3:0 - Moneta 25, 4:0 - Valskis 31, 5:0 - Zapolnik 42.

Wigry: Zoch - Bartkowski (46 Wasilewski), Jarzębowski (46 Wichtowski), Karankiewicz, Bogusz (46 Widejko), Moneta (46 Usmanow), Rafalskis (46 Lauryn), Kopczyński (46 Michałowski), Valskis (46 Biel), Hirsz (46 Makaradze), Zapolnik (46 Szyszka).