19.02.2021

Wigry w sobotę w Siedlcach zagrają ostatnie dwa sparingi. Wielkie odśnieżanie stadionu na Zarzeczu

Ósmy już z tej zimy mecz kontrolny rozpocznie się o 12.00, a rywalem Biało-Niebieskich będzie także drugoligowa Pogoń Siedlce. Na 14.00 wyznaczono spotkanie z trzecioligowym Zniczem Biała Piska.

- Na ledwie tydzień przed rozpoczęciem rundy rewanżowej już nie będzie mieszania składów - zapowiada Dawid Szulczek, trener Wigier. -  Przeciwko Pogoni wystąpimy w najsilniejszym zestawieniu, a w drugim sparingu zagrają piłkarze, którzy walczą o miejsce w podstawowej "11". 

Do Siedlec pojedzie 24 zawodników. Nie będzie wśród nich kontuzjowanych Roberta Bartczaka i Michała Ozgi, a także narzekających na urazy i stłuczenia Łukasza Bogusławskiego, Patryka Czułowskiego, Michała Orzechowskiego i Adriana Piekarskiego.

Różnego rodzaju, a w dodatku zmrożone sztuczne murawy na których graliśmy i trenowaliśmy w Białymstoku, Mrągowie, Ełku, Suwałkach czy Augustowie dają się chłopakom we znaki - opowiada Dawid Szulczek. - Wolimy dmuchać na zimne. Po przeprowadzeniu badań krwi, pozwoliliśmy w ten weekend odpocząć zawodnikom, którzy najmocniej odczuli trudy przygotowań.

Na własnej, naturalnej murawie Biało-Niebiescy mają nadzieję zagrać 12 marca, w meczu ligowym. Pracownicy OSiR przedwczoraj rozpoczęli usuwanie 40-centymetrowej pokrywy śnieżnej. Muszą zdążyć przed odwilżą, przed rozmrożeniem nawierzchni, bo potem nie sposób będzie wjechać cięższym sprzętem na grząskie boisko. Po odśnieżeniu, będzie można włączyć system podgrzewania murawy.

Wiosną, z braku terminów, praktycznie nie będzie możliwości przekładania spotkań. PZPN mobilizuje kluby do właściwego przygotowania stadionów. Jeżeli któremuś z drugoligowców to się nie uda, będzie musiał wynająć obiekt w okolicy, w innym mieście. 

Wigry rundę wiosenną zaczynają dwoma wyjazdami - do Pruszkowa (27 lutego) i Elbląga (6 marca).

WD

Fot. Wigry Suwałki


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.16.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4828 4.5734
USD 0.00% 3.7055 3.7803
GBP 0.00% 5.2084 5.3136
CHF 0.00% 4.0919 4.1745
Dodaj nowe ogoszenie