11.11.2015

Wygrana Wigier II w IV lidze. Dąb stracił korzenie [zdjęcia]

Po czterech kolejnych porażkach wreszcie komplet punktów wywalczyli piłkarze Wigier II Suwałki. Podopieczni Andrzeja Spury po dobrym meczu pewnie pokonali zespół z czołówki tabeli Dąb Dąbrowa Białostocka. Ojcem zwycięstwa był Adam Pomian, po akcjach którego padły dwa pierwsze gole i sam dorzucił trzeciego pieczętując wygraną suwalczan.

W I połowie częściej i dłużej przy piłce byli grający z wiatrem goście. Niewiele im to dało, bowiem w tym czasie nie oddali ani jednego strzału w światło bramki bronionej przez Błąkałę. Suwalczanie przeprowadzili trzy kontry, a już pierwsza z nich w 20 min. przyniosła im gola. Kapitalny rajd lewą stroną przeprowadził Adam Pomian, dograł w przeciwległy narożnik pola bramkowego Dębu i Konrad Petelski  nie dał szans obrony bramkarzowi gości. W tym okresie bardzo pewnie grała defensywa Wigier II. Po zmianie stron wiatr nieco osłabł i do ataku ruszyli goście. W 50 minucie kolejna akcja lewą stroną Pomiana, dogranie w pole karne do Dominica Szyszki i ten strzałem po ziemi w lewy róg bramki Dębu podwyższył wynik na 2:0. Dąb  nie odpuszczał, atakował z determinacją i w 60 minucie strzelił kontaktowego gola. Goście mieli jeszcze kilka okazji, ale dobrze bronił Błąkała. W 78 min. swoją bardzo dobrą grę golem zwieńczył Adam Pomian.

- Jestem zadowolony z gry, postawy, zaangażowania mojej drużyny – podsumował mecz Andrzej Spura, trener Wigier II. Bez wątpienia ojcem zwycięstwa był Adam Pomian, ale wszyscy zagrali dobre spotkanie. Sporo spokoju do gry wniósł wprowadzony po przerwie Bratek Widejko . Słowa uznania należą się też gościom, którzy byli równorzędnym rywalem, prowadizli grę otwartą, nieźle grali w środku pola, ale, zawodzili pod naszą bramką. To zwycięstwo daje nam nadzieje na nawiązanie walki z zespołami ze środka tabeli.

Wigry II Suwałki - Dąb Dąbrowa Białostocka  3:1 (1:0)

Gole: Konrad Petelski 20, Szyszka 50, Pomian 78 – 60

Wigry II : Błąkała – Legenzow (46. Widejko), Karol Petelski, Jeruć, Stasiński, Sawicki, Pomian, D. Sobolewski (80. Jęksa), Szyszka, Kubas (46. Rusiak), Konrad Petelski (60. Żukowski)